Adanada Gezilecek Yerler

tarafından
1023
Adanada Gezilecek Yerler

Anana’da Nereye Gidilir?

Binlerce yıllık geçmişi, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış toprakları, şehrin içinden geçen Seyhan Nehri, Çukurova’sı, denizi ve daha pek çok güzelliği ile Adana’da gerçekten de gezeceğiniz pek çok yer var.

Adana’ya geldiğinizde öncelikle, Akdeniz’e dökülen en büyük nehir olan Seyhan Nehri’ni görmelisiniz. Özellikle yaz aylarında kenarında serinlemek için gezebilir, piknik yapabilir hatta üzerinde farlı su sporları bile yapabilirsiniz.

Adana’nın simgelerinden biri olarak kabul edilen Anavarza Kalesi’ni görebilirsiniz. M.Ö. 9. yüzyılda yapıldığı söylenen kale, Asurlular tarafından yapılmış.

Seyhan Nehri’nin kardeşi olan ve Adana’yla bütünleşen Ceyhan Nehri’ni görebilirsiniz. Adana’nın Toroslar’ın eteklerinde bulunan yemyeşil yaylalarını görebilirsiniz.

Şehrin camilerini, müzelerini, tarihi han ve hamamlarını ve çarşılarını gezebilirsiniz. Adana’da çok sayıda tarihi cami ve han, hamam var. Mutlaka görmelisiniz. Taş Köprü’yü ve Yedi Uyuyanlar’ı ziyaret edebilirsiniz. Büyük Saat Kulesi’ni ve Ulu Cami’yi görebilirsiniz.
Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Yerler
Vali Yolu olarak bilinen ve merkezde bulunan caddeyi görebilirsiniz. Ceyhan Nehri kenarında yer alan ve İpek yolu üzerinde bulunan Misis Antik Kenti’ni görebilirsiniz. Kozan’da yer alan Anavarza Antik Kenti’ni, Turfanbeyli ilçesindeki Şar Antik Kenti’ni ve yumurtalık ilçesinde bulunan Ayaş Antik Kenti’ni görebilirsiniz.

Türkiye’nin 5. büyük şehridir Adana. Sıcakkanlı ve misafirperver yöre halkı, harika kokulu portakal bahçeleri, sizi büyüleyecek doğası ve pamuk tarlaları ile görülmeye değer bir şehir Adana. Yazın gittiğinizde Yumurtalık Plajı’nda denize girebileceğiniz, kışın gittiğinizde Toroslar’ın muhteşem karlı manzarasını izleyebileceğiniz her mevsim güzel bir şehir Adana. Büyükşehir olmasının yanında turizm özellikleri ile de ön plana çıktığı için Adana’da büyüklü küçüklü birçok otel ve pansiyon hizmet veriyor. Adana otelleri sayıca çok olmasından dolayı her kesimden bütçeye hitap edebilecek uygunlukta. Üstelik Adana butik otelleri misafirleri için her türlü imkan ve kaliteyi de sunmaya hazır.