Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı

30 Mayıs 2015

Modelimizi papatyaların yaparakları ile başlıyoruz ve daha sonra orta kısmını yapıyoruz.Hadi yaprakları yapmaya başlayalım. İlk olarak ipimizi parmağımıza doluyoruz ve 6 adet zürafa yapıyoruz ve boru yapıyoruz. Borumuzu yaparken bir sira döndükten sonra alttaki ipi yerinden parmaklarimizla zurafalari buzerek zurafalarimizi siki siki yapıyoruz ve boylece yuvarlak sekli almis oluyor ve borumuz bu sekilde oluyork. Böyle örerek 9 sira çıkıyoruz ve borumuzu tamamlıyoruz. Papatyalarımızın yapraklarına başlayabiliriz şimdi hanımlar. Yaprağımız için zürafalarımızdan birinin içine üç adet zürafa yapalım hanımlar ve zürafa sayımızı artırmadan üç zürafa yaparak sekiz sıra çıktıktan sonra dokuzuncu sırada iki zürafa ve son onuncu sıramızda da bir zürafa yaparak yaprağımızı bitiriyoruz. Bir yaprağımız bitmiş oldu. Bu şekilde altı adet yaprak yaptıktan sonra papatyamızın yaprak kısımları bitmiş oldu. Aynı papatyamızdan bir adet daha yapıyoruz. İki papatyamızı üst üste yaprakları üst üste koyuyoruz hanımlar.
Şimdi hanımlar papatyamızın tomurcuğunu yapmaya başlıyorum hanımlar. İpimizi elimize dolayarak altı adet zürafa yapalım ve iki sıra zürafa yapalım. İpimizi büzerek boru şeklinde yapalım. İki sıra sonra bir tane artırma yapalım. Üçüncü sıraya geldiğimizde bir sıra daha zürafa yaparak artırma yapalım. Üçüncü sıramızda sekiz zürafaya ulaşıyoruz. Beşinci sıramıza geldiğimizde de kesmelere başlıyoruz. Bu şekilde üç sıra daha ördükten sonra yapraklarımızın ortasına yerleştiriyoruz.

Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı Anlatımlı İğne Oyası Papatya Yapılışı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir