Biberli Peynirli Menemen Tarifi

tarafından
371
Biberli Peynirli Menemen Tarifi

Malzemeler

4 adet yumurta
2 adet orta boy domates
3 adet orta boy közlenmiş yeşilbiber
1 dilin light beyaz peynir
2 yemek kaşığı sıvı yağ
tuz
karabiber
İsteğe göre dağ kekiği ve kırmızı pul biber
Yapılışı

Domatesleri yıkayın ve tavla zarı büyüklüğünde doğrayın. (isteyen çekirdeklerini ve suyunu çıkarabilir ama ben suyunun verdiği ekşiliği seviyorum) Közlediğiniz biberleri soyup domateslerin büyüklüğünde doğrayın.
Sıvıyağı tavaya alın biraz kızdırıp domatesleri ekleyin ve 2-3 dakika soteleyin. Domatesler ezilmeden biberleri ekleyip 1-2 kez karıtırın.
Peyniri elinizle iri iri parçalayıp tavaya atın. Ayrı bir kaseye yumurtaları kırıp çatal ile çırpın ve tavaya ekleyerek karıştırın.
Tuz, biber ve baharatlarla tatlandırın, orta ateşte istediğiniz kıvamda pişirerek servis yapın.
Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi Biberli Peynirli Menemen Tarifi