Emre Kızılırmak Kimdir

tarafından
1036
Emre Kızılırmak Kimdir

Emre Kızılırmak
Oyuncu
Emre Kızılırmak, Türk oyuncu. 2005 yılında Neşe Erberk’in “yeni yüzler arıyoruz” projesinde keşfedildi. 2008’de Güney Kore’de “dünyanın en iyi podyum mankeni” seçildi. Küçüklüğünden beri oyunculuk dersleri alıyor.
Doğum: 1983, Ankara
Boy: 1,93 m
Eşi: Sevda Kızılırmak

Emre Kızılırmak – Biyografi

1983 Ankara doğumlu. 3 yaş büyük havacı ordu mensubu abisi var. Annesi ve babası emekli öğretmen. 1 yaşındayken İzmir Seferihisar’da sonrasında Tire’de Kurtuluş İlkokulu’nda ve ilkokul 2’den Alsancak Anadolu Turizm Meslek Lisesi bitene kadar İzmir’deydi. 6 yaşında basketbola başladı. Sırasıyla İzmir Spor, Balçova Belediyesi, DSİ, Tuborg Kulüplerinde 20 yaşına kadar basketbol oyuncusuydu. Ortaokul yıllarında konservatuar için şan dersleri aldı ama sınava girmedi. Müziğe olan yatkınlığını lise ve üniversite yıllarında rock gruplarında solistlik ve ritim gitar çalarak değerlendirdi. Çeşitli yerlerde konser vermişliği var.

İlkokuldan lise sona kadar aynı zamanda çeşitli korolarda ve tiyatrolarda sahne aldı. Ergenlik döneminde yaz aylarını kapsayan zamanlarda ardı arkası kesilmeyen basketbol ve atletizm antrenmanları yaptı, otellerde bellboy, doorman, resepsiyonist, barmen ve animatörlük yaptı. İlk öss denemesi başarısız oldu. İkincisinde istediği tek bölüm olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Yüksek Okulu Rekreasyon Bölümünü 1.likle kazandı. Orta hazırlık ve lise hazırlık sınıflarını okumasına rağmen üniversite hazırlık sınıfını da okudu. Üniversitede okuduğu Rekreasyon bölümünde gördüğü mimik-rol, doğaçlama, sahne sanatları koreografisi, dans, dramaturji dersleri dışında, okul haricinde Odunpazarı Belediyesi Tiyatro okulunun sınavını kazandı ve okudu. Sokrates Erasmus programı dahilinde bir sene Slovenya Ljubljana Üniversitesi’nde okudu ve o sene çoğu Avrupa ülkesini gezerek kendi ülkesini ve kültürünü gittiği yerlerde eksiksiz tanıttı. 2007 de Eskişehir’e okuluna geri döndü. İstanbula her haftasonu trende veya otobüste yer yoksa otostopla gelerek basketbol antrenörlüğü yaparken boş kalan zamada reklam filmlerinde figüranlık ve katalog çekimleri gibi işlerle uğraşıp cep harçlığını çıkardı. Best Model Türkiye yarışmasına girdi ve 2. olduktan sonra Güney Kore Seul de düzenlenen Manhunt International 2008 yarışmasına 50 ülke arasından Türkiye’ yi temsil etmeye gitti. En İyi Podyum Modeli seçildi. Aradan bir sene sonra Erler Film Şirketinin muhtemel projelerinde oyuncu olarak başlayabilmesi için deneme çekimlerine gitmesinden belli bir süre daha sonra Türker İnanoğlu’ nun Mardin ve İstanbulda çekimlerine başlanacak ve 75 bölüm sürecek Aşk Bir Hayal dizisinde başrol teklif etmesi üzerine oyunculuk kariyeri başlamış oldu. Çekimler öncesinde T.Ü.R.V.A.K ‘ta bir dönem oyunculuk eğitimi aldıktan sonra, çekimler esnasında da Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama İleri Oyunculuk bölümünde master yapmaya hak kazandı. Daha sonrasında Süreç Film ile Dedektif Memoli dizisine imza attı fakat dizinin gösterildiği kanalın kapanması üzrine proje 13 bölüm sürdü.
Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir Emre Kızılırmak Kimdir
Bu boşluğu fırsat bilerek oyunculuğa başlamadan önce 2009’dan beri flört ettiği Sevda Bayraktar ile Özbekistan-Taşkent ve İstanbulda yapılan iki ayrı düğünle evlendi. Başlaması muhtemel eski dönemde geçen bir savaşçının hayatını konu alan bir sinema filmi için teklif aldıktan sonra zaten 1 senedir almış olduğu kickbox eğitimine kılıç teknikleri ve binicilik derslerini de ekledi ve bu eğitimlerde dörtnala giden bir atın üzerinden atlayıp yuvarlanarak elinde iki kılıçla savaş koreografisine girecek kadar ustalaştı fakat bu sinema projesi çeşitli sebeplerden dolayı ertelenince, hali hazırda Adam Film ve Star İç Yapımları ortak projesi Bulgaristan-Sofya’da çekimleri yapılacak Atlılar dizifilminde lider bir savaşçı olan Aslan Bey karakteri için teklif aldı ve kabul etti. Çekimler için Sofya’ya giden Emre Kızılırmak bir Avrupa ülkesinde oyuncular sendikası dahilinde bir projede çalışmayı tecrübe etmiş oldu. Atlılar dizisi Nu Boyana Film Studios’da 300 Spartalı filminin çekildiği platolarda, aynı profosyonellik ve kaliteyle çekiliyordu. Fakat ne yazık ki televizyon kanalı ve film şirketi arasında oluşan bir anlaşmazlık sonucunda 3 bölüm çekilmesine rağmen dizinin yayınlanmasından vazgeçildi. Bulgaristan’dan döndükten sonra Film ve Drama yüksek lisans programına kaldığı yerden devam etti ve bitirdi. Bu sırada bu zamana kadar herhangi bir ajans ya da menajerle çalışmadığının eksikliğini hissetti ve Tümay Özokur ile anlaştı. Hemen ardından senaryo, yapım ve yönetmenliğini üstlenen Biray Dalkıran’ın sinema teklifini kabul etti. “Peri Masalı” Emre Kızılırmak’ın ilk sinema filmiydi. Şu anda çok heyecanlı bir şekilde vizyon tarihini bekliyor çünkü filmi ilk kez galada seyircilerle beraber izlemek için kendini tutmaya çalışıyor…