Genç Kız Makyaj Tüyoları

tarafından
463
Genç Kız Makyaj Tüyoları

Farkındalıkları henüz tam anlamıyla gelişmemiş ergen kızlar, aşırı makyajlarıyla güzel olmanın çok ötesinde, üzerlerinde sırıtan kadınsı görünümleriyle ismini tam olarak koyamadığız garip bir şekle bürünüyorlar, haksız mıyız? Yıllar sonra bir daha dönemeyecekleri doğal güzelliklerini ön plana çıkararak, pozitif enerjileriyle gözleri büyülemek varken, bu kadınlık durumu neden?

Tabii ki makyaja karşı değiliz, ancak tercihinizi yaşınızla daha uyumlu olandan yana kullanmanız sizi çok daha hoş gösterecek, şüphesiz! Aslında çokça yazılıp çizilmiş, eleştirilmiş bu konuyu tekrar kaleme almakla kalmayıp, üzerinde bahar tazeliğini hissettiren, yaşınızı göz ardı etmeyen, yıpranma payını neredeyse hiçe indirecek birkaç minik makyaj tüyosuyla karşınızdayız.

Fresh cilt etkisi için

Belki özel bir davet ya da sizin için özel bir gün… İllaki yüzünüzdeki yorgun görünümü ya da birkaç minik cilt sorununu kapatmak istiyorsanız fondöten tercihinizi su bazlı olanlardan yana kullanın. Ya da bence en doğal görünümü verecek ve gereksiz abartıyı, maske görünümünü ortadan kaldıracak en iyi yöntem, fondöteninizden birkaç damla elinize dökerek, birkaç damla soğuk suyla iyice karıştırıp yüzünüze nemli bir sünger yardımıyla uygulamak olabilir.

Maskara ya da kalem aynı anda değil!

Taze ve canlı bakışlar için, göz kalemini ya da maskarayı mutlaka tek başına kullanın. Yalnızca göz kalemi bakışlarınızı netleştirip, keskinleştirirken aynı anda maskara kullanmanız, bu görünümün dışına çıkıp boyanmış etkisini yoğunlaştıracaktır. Yalnızca maskara kullanmanız ise, gözlerinizdeki ifadeyi derinleştirip, buğulu gözlerle bakmanızı sağlayacaktır.

Rujdan öte uygulama şekli önemli

Ergen yaştakiler için parlatıcı tercihi çok yerinde olacaktır. Ancak siz de benim gibi, parlatıcıların yapışkan hissi vermesinden şikayetçiyseniz, ruj tercihi de öneriler arasında yer alabilir. Ten renginize uygun oranjlar, gül kuruları ve pembeler çok hoş duracaktır. Ancak buradaki önemli nokta dudaklarınızın doğal görünüm vermesi için, öncelikle kuru olmayan nemlendirilmiş dudaklarınıza rujunuzu parmak uçlarınız ya da fırça yardımıyla uygulamanız olacak. Farkı gayet açık!