Göz Makyajında Püf Noktaları

tarafından
409
Göz Makyajında Püf Noktaları

Gözleri daha büyük göstermek için nasıl makyaj yapılır?
Gümüş ışıltılar
Gözlerinizin iç köşelerine hafif yansımalı parlak bir far uygulayarak daha büyük ve parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz. Gümüş ışıltılı krem veya toz farı hafif dokunuşlarla uygulayabilirsiniz. Fakat bunu yaparken göz kapaklarınıza ve alt kirpiklerinizin dibine uyguladığınız farla bir bütünlük oluşturmaya özen gösterin. Göz makyajınızı iki kat maskarayla tamamlayın.

Deniz mavisi
Kirpik diplerinizden göz kenarlarına doğru koyu renkler kullanarak yaptığınız makyaj gözlerinizdeki beyazların olduğundan daha parlak görünmesini sağlar. Bu yöntemi koyu mavi tonlarında eyeliner kullanarak uygulayabilirsiniz.

Bej far kullanın
Üst kirpiklerinizin dibinin tamamını ve alt kirpiklerinizin dibinin yarısını göz kalemi kullanarak çerçeveleyin. Alt kirpik dibinizin tamamına kalem sürerseniz gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olursunuz.
Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları Göz Makyajında Püf Noktaları
Maskara hileleri
Göz kapağınıza altın ışıltısı veren krem far sürün. Sonra bronz renklerde göz kalemini üst ve alt kirpiklerinizin diplerine uygulayın. Göz kaleminizi pamuk yardımıyla hafifçe silerek farla bütünleşmesini sağlayın. Daha sonra göz kaleminizin üzerine bronz renkte far uygulayın. Göz kapağınızın tamamına altın tonlarında toz far sürün. Daha sonra gözlerinize siyah maskara uygulayın. Son olarak gözleriniz ne renkse o renkte maskarayı yalnızca kirpik uçlarınıza sürerek makyajınızı tamamlayın.

Pastel tonlar
Kullanacağınız hafif pastel ve parlak tonlar gözlerinizi daha büyük göstermenize yardımcı olur. Öncelikle göz kapaklarınıza yüz pudrası sürün. Sonra göz kapağınıza ve kirpiklerinizin diplerine lavanta tonlarında farı fırça kullanarak yuvarlak hareketlerle uygulayın. Daha sonra kirpiklerinize hacim veren ve kıvrık görünmesini sağlayan maskaralar uygulayın.

Renk geçişlerini deneyin
Göz kenarlarınıza koyu ve göz kapaklarınıza açık tonlar uygulayarak gözlerinizde mükemmel bir gölge etkisi oluşturabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde göz kapaklarınızın geniş görünmesini sağlar ve daha büyük gözlere sahip olursunuz.