İpek Kıramer Kimdir

tarafından
1165
İpek Kıramer Kimdir

İPEK KIRAMER
İpek (Kumbaracıbaşı) Kıramer 1945 yılında Ankara’da doğdu. Şefik Kumbaracıbaşı ve annesi Vuslat (Muşkara)’dır. Babası Şefik Kumbaracıbaşı, SHP ve CHP milletvekili. Bayındırlık ve İskân eski bakanı Onur Kumbaracıbaşı’nın amca çocuğudur.
Ankara’da doğmuştur. Ankara Kolejindeki öğrencilik yıllarında hemen hemen tüm kültür ve sanat aktivitelerinde rol almıştır. Henüz o yıllarda bile kendi başına çizdiği modellerle ileride adından sıkça söz ettirecek bir modacı olacağının sinyallerini de vermiştir…
Eski Başbakanlardan Adnan Menderes’in oğlu Yüksel Menderes ile 1963 yılında erken yaşta evlendi. Bu evlilikten, Işık adını verdikleri ilk kız çocukları 21 kasım 1963 tarihinde doğdu. Daha sonra 14 kasım 1968′de Lale isimli ikinci kızı doğdu. Çift daha sonra boşandı. Boşandığı eşi Yüksel Menderes 1972 yılında intihar etti.

1979 yılında İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da kurduğu atölyede yaptığı çizimleri hayata geçirdi. 1985 yılında iç giyim dalında adını duyurdu.

1979′da iş hayatına atılan ve modacılık yapan İpek Kıramer bugüne kadar 6 bin koleksiyona imza attı. Kızı Lale ile birlikte çalışıyor. Lale, biri Akmerkez’de diğeri Bomonti İş Merkezi’de iki şubesi olan atölyede kalite kontrolü yapıyor. Diğer kızı Işık Menderes ise konuşmacı ve yazar olarak yaşamını sürdürüyor.

Nişantaşı’nda kuaför salonu bulunan Erdem Kıramer ile evliliğinden Emre ismini verdikleri bir oğlu oldu. Çift 1993 yılında boşandı.

Oğlu Emre Kıramer ile Ezgi İçel 2005 yılında evlendi. Maya adını verdikleri bir bebekleri oldu.

Yaratıcı duygusunu ise İstanbul’a yerleştiği 1979 senesinden itibaren kazanmış ve ilk projesi olan, atölyeyi kurup yaptığı çizimleri hayata geçirme fikrini yine bu yıl içerisinde gerçekleştirmiştir. 1985 yılında iç giyim dalında adını bütün Türkiye’ye duyurmuştur.
İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir İpek Kıramer Kimdir
Türkiye’de Haute Couture Gecelik kültürünün yaygınlaşmasında önemli bir rol almıştır. Bugüne dek 7000 in üzerinde model hazırlayan modacı tüm çizimlerinde 4 faktörden etkilenmiştir… çok renklilik, romantizm, sportif ve çekicilik…

Kullandığı kumaşlar ipek, ipek saten, ipek şifon ve koton’ dur ve tüm kumaş ve aksesuarlarını Fransa, İspanya ve İtalya’dan ithal etmektedir… Modellerinde hiçbir zaman yalın bir çizgiden vazgeçmemiştir. Sadeliğin çekiciliğine inanan bir anlayışa sahiptir.

Haute Couture modellerinin yanı sıra IK Young Body ismini verdiği yeni markasında da dinamizm ve rahatlık göze çarpmaktadır. Yaşamın, mutluluğun güzel giyimle şekil bulacağına inanan İpek Kıramer in başlıca felsefesi yaşam, giyim tarzı ve duyguları uyumlu bir şekilde bir arada görmek ve göstermektir. Çizdiği modellerdeki hayal ettiği kadınlar kendine özgüven duymuş dünya ile barışık tarzdaki kadınlardan oluşmaktadır.