Kutsi Kimdir

tarafından
410
Kutsi Kimdir

Kutsi
Besteci
Ahmet Kutsi Karadoğan veya tanınan adıyla Kutsi, Türk besteci, söz yazarı, şarkıcı ve oyuncu. İsmini Türk şair Ahmet Kutsi Tecer’den almıştır.
Doğum: 16 Mart 1973 (42 yaşında), Akçadağ
Eşi: Sinem Bayraktutar (e. 2008)
Albümleri: Bambaşka, Sana ne, Diğer
TV şovları: Doktorlar, Beyaz Show
Ebeveynleri: Hatice, Şinasi
Biyografi

Anne adı Hatice, baba adı Şinasi’dir. Lise yıllarında yakın çevresinin “sesin güzel” uyarılarını önemseyen ve şan dersi alan Kutsi, 2000 yılında Erol Köse Production tarafından ilk albümü “Aşk Payını Aldı”yı çıkararak büyük bir unvan kazandı. Uzun bir ara veren ve bu arada çok iyi şarkılar yapan Kutsi, 2005 yılında Erol Köse Production tarafından “Sana Ne” albümünü çıkarttı.

Bir kız kardeşi olan Kutsi, Ayrancı Lisesi’ni bitirmiştir. Mimarlığı yarıda bırakmıştır.

Kutsi oyunculuğuyla da kendini kanıtladıktan sonra 8 yıldır birlikte olduğu Sinem Bayraktutar’la 30.08.2008 tarihinde evlendi. Kutsi’nin 24.09.2009 tarihinde kızı “Ceylin Ada” dünyaya geldi.

Cengiz Kurtoğlu’nun da büyük desteğini alan Kutsi, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor albümünde “Duvardaki Resmin” şarkısı ile sesini daha da duyurmaya başlamış ve kolay kolay unutulmayacağını göstermiştir.

Meslek olarak sadece müzisyenlik değil aynı zamanda oyunculuğu da seçen Kutsi 2006 yılında Doktorlar dizisi ile oyunculuğa ilk adımını atmış ve çok büyük bir başarı yakalamıştır. Doktorlar dizisi bittikten bir süre sonra Kahramanlar dizisi ile yeniden ekranlarda olan Kutsi, 2010 yazında Doktorlar’ın tekrarları çok izlenip ve seyirciler tarafından yeniden başlamasının istenmesi üzerine “3 Aralık 2010” tarihinde Doktorlar dizisi yeniden ekranlara geri dönmüştür ve yine çok büyük bir seyirci kitlesi yakalamıştır.

Profesyonel müzisyenlik kariyeri olan Kutsi 5 albüm çıkarmış ve hep hit parçalarıyla çok konuşulmuştur. “Sana Ne, Bomboşum Buralarda, Ağlama Kalbim, Aşkın Gururu, Geçer, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor, İlan-ı Aşk, Doğum Günü, Aynadaki Karşılığı Benim, Zor Olsa da, Melek ve Kapımı Çal” albümlerinin istatistiği bunu kanıtlamaktadır. Huzur Sokağı isimli dizide Bilal karakterini canlandırmaktadır. Sanatçının yeni albümü Bilmem Anlatabildim mi 18 Mart 2013 tarihinde çıkmıştır. 2015 yılında Show TV’de başlayan Beyaz Yalan adlı dizide Demir Güner karakterini canlandırmıştır.Yeni dizisinde Kutsi’ye Deniz Baysal eşlik ediyordu.Dizi düşük reytingler yüzünden yayından kaldırıldı.

Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir Kutsi Kimdir
Diskografi
Yıl Albüm Adı Şirket
Ekim 2000
Aşk Payını Aldı
Erol Köse Production
Ağustos 2005
Sana Ne
Erol Köse Production
2006
Kördüğüm (Petek Dinçöz ile)
Erol Köse Production
Nisan 2007
Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor
Erol Köse Production
2008
Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim
Erol Köse Production
Nisan 2010
Bambaşka

Poll Production
Mart 2013
Bilmem Anlatabildim mi?

Poll Production
Nisan 2014
Yaz Günü

Poll Production
Filmografi

Doktorlar (show tv), 2006-2009 (Levent Atahanlı) Beyin cerrahı
Kahramanlar(TV dizisi) (Show TV), 2009-2010 (Yiğit Özkan) Polis
Huzur Sokağı (atv), 2012-2014 (Bilal Ocak) Kimya Öğretmeni
Veliaht (atv), 2013 Jüri
“Beyaz Yalan (dizi)” Demir Güner 2015