Lena Headey Kimdir

tarafından
454
Lena Headey Kimdir

Doğum Yeri (Nereli)

Hamilton / Birleşik Krallık
Kısaca Hayatı (Biyografi)
Lena 8 yaşındayken ailesiyle birlikte İngiltere’nin Huddersfield şehrine yerleşti. Oyunculuğa ilk olarak henüz 19 yaşındayken rol aldığı ”Su Şehri” filmi ile başladı. Drama ve gizem türündeki filmde canlandırdığı Mary karakteriyle dikkatleri topladı. Sonrasında birkaç film ve dizide yer alsa da, 1994 yılında vizyona giren ”Ormanın Kitabı” filmi, kariyerinde önemli bir çıkış yapmasını sağladı.
2007 yılında dünyada izlenme rekorları kıran ”300 Spartalı” filmi sayesinde dünya çapında tanındı. Filmde Gerard Butler ile başrol oyunculuğunu paylaşan Lena Headey, aynı sene MTV Film ödüllerinde ”En İyi Çıkış Yapan Performans” ödülünü kazandı. Yine 2007’de Paul Loughran ile evlendi. Ancak bu evlilik 2013 yılında sona erdi. 2011 yılında birçok ödülün sahibi olan ve dünyada büyük ilgiyle takip edilen ”Game Of Thrones” dizisinde Cersei Lannister karakterini canlandırdı. Dizi aynı zamanda Taht Oyunları adıyla ülkemizde de yayınlandı.
Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir Lena Headey Kimdir
Mesleği
Oyuncu
Göz Rengi
Mavi
Doğal Saç Rengi
Koyu Kahverengi
Kilosu
54
Boyu
1.66 m veya 166 cm
Tam Adı
Lena Headey
Doğum Tarihi
3 Ekim 1973 (42 yaşında)
Sevgilisi
Pedro Pascal
Güneş Burcu
Terazi