Mehmet Ali Erbil Kimdir

7 Ekim 2014

On parmağında on marifet bir sanatçı Mehmet Ali Erbil… Şovları, evlilikleri, rol aldığı filmler, sunduğu programlarla daima adından söz ettiren Mehmet Ali Erbil 1957 İstanbul doğumlu… Babası Sadettin Erbil ‘in izinden giderek sanat yaşamına adımını 1970’te Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü ’nde eğitime başlayarak atan Mehmet Ali Erbil, okulunu bitirdikten sonra devlet tiyatrolarında çalışmaya başladı. Çeşitli oyunlarda rol alan sanatçı, TRT ‘nin tek kanal olduğu yıllarda bu televizyonda Derya Baykal ve Çiğdem Tunç gibi ünlülerle birlikte eğlence programları sundu. Özel televizyonların kurulmasıyla birlikte sanatçı, Kanal 6, Star, ATV ve Show TV gibi çok izlenen kanallarda programlar yapmayı sürdürdü.

93806_mehmet_ali_erbil_kimdir_resimleri artist_84460 Mehmet_Ali_Erbil3_yasamoykusu mehmet_ali_erbil_4 mehmet_ali_erbil_5105 mehmet-ali-erbil-623 mehmet-ali-erbil_3399626 mehmet-ali-erbil-resimleri-6

Çarkıfelek adlı yarışma programıyla adeta özdeşleşen Mehmet Ali Erbil, pek çok dizi ve sinema filminde de rol aldı. En beğenilen dizisi Tatlı Kaçıklar, geniş bir hayran kitlesine sahipti. Hababam Sınıfı Güle Güle adlı sinema filminin yanı sıra, Bay E, Harakiri, Kahpe Bizans ve Hemşo adlı sinema filmleri yüzbinlerce kişi tarafından izlenen Mehmet Ali Erbil, yakın tarihte TRT ekranlarında yeniden seyircisiyle buluştu ve Bir Başka Gece adlı programın sundu. Mehmet Ali Erbil, son olarak Star’da Çarkıfelek adlı yarışma programını hazırlayıp sunuyordu. Ancak Alevi vatandaşlarla ilgili yaptığı gaf nedeniyle programı yayından kaldırıldı. Yaşamı boyunca çok sayıda evlilik yapan Mehmet Ali Erbil ‘in son eşi Tuğba Erbil’di… Erbil çiftinin oğullarının velayeti anne Tuğba ‘ya verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir