Münib Engin Noyan Kimdir

tarafından
430
Münib Engin Noyan Kimdir

Münib Engin Noyan
Tiyatro Yönetmeni
Münib Engin Noyan, Arnavut kökenli Türk tiyatrocu. İstanbul Alman Lisesi ve Viyana Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tiyatrobilimi Enstitüsünde eğitim gördü.
Doğum: 13 Kasım 1953 (61 yaşında), İstanbul
Kitaplar: Ask Düsünce Yollara 1: Hikaye-i Bilal, Teyakkuz yazıları, Diğer
TV şovları: Vahyin Penceresinden, Kapılar ve Köprüler
Eğitim: Ankara Üniversitesi, İstanbul Özel Alman Lisesi, Viyana Üniversitesi
Türkiye’ye döndükten sonra bir müddet İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yönetmen ve dramaturg olarak çalıştı. Bir dönem Avrupa’nın çeşitli yörelerinde, örneğin Fransa’nın güneydoğu şehir ve kasabalarında eşi ile birlikte çok başarılı yahudi tiplemeleri yapmaktaydı.Halk deyimi ile bir vakit önce “hidayete erdi” ve şimdilerde yurtiçinde ve yurtdışında konferanslar veriyor, dini sohbetlere katılıyor.

Hilal TV’de uzun süre Kapılar ve Köprüler isimli programı hazırlayıp sunmuş, ayrıca yine aynı kanalda Mustafa İslamoğlu ile birlikte Vahyin Penceresinden isimli programı yapmıştır.

Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir Münib Engin Noyan Kimdir