Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri

tarafından
377
Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri

Mutfağınızdaki güzellik iksirleri
Bu tarifler sayesinde, kendinizin ‘güzellik uzmanı’ olacaksınız…
Kabak: Bir adet kabağı soymadan pişirin.Soğuduktan sonra alın ve soğutun. İçine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katın. Bu karışımı ezin ve yüzünüze sürün. 20 dakika sonra ılık su ile temizleyin. Canlı bir cilt elde edeceksiniz.

Patates: Rendeleyin ve içine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin.Yarım çay bardağı da pastorize olmayan süt ilave edin. Bu karışımı maske olarak yüzünüze sürün. Bunun en büyük özelliği, yaz boyunca günlerce cildinizde yer eden kahverengi güneş lekelerini yok etmesi.

Maydanoz: Bir bahçeden maydanozu kökleriyle birlikte alın. 3-4 kök maydanozun köklerini, yaprakları ile birlikte 1 bardak suda 5 dakika (çeşme suyu değil hazır aldığınız su ile) kaynatın ve soğumaya bırakın. İçine çeyrek limonun suyunu sıkın. Cildiniz için güzel bir besleyici… Bu su ile günde 2 kez (sabah akşam) cildinizi bir pamuk yardımı ile silin.

Bezelye: Bebek gibi bir ten için bezelyeden yararlanın. Bezelyede B1 ve C vitaminlerinin haricinde protein, lif ve folik asit bulunuyor. Bir avuç tane bezelyeyi iyice ezin. İçine üzüm pekmezi katıp bulamaç yapın. Bir yumurtanın akını ekleyin. Bir iki damla zeytinyağı ve bir tutam yulaf unuyla birlikte yine karıştırın. Bu maske cildi besler, canlandırır.

Elma: Elma maskesini sakin ihmal etmeyin. Deriye çok yararlı. En önemli özelliği hem normal hem de kuru ciltlere iyi gelmesi. Bir orta boy elmayı rendeden geçirin. Bir kaşık bal koyun. Bu maskeyi on dakika sonra silin. Elmayı sütte de pişirebilir, sadece (soğuduktan sonra) sütlü lapa haline gelen haliyle de sürebilirsiniz.
Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri Mutfağınızdaki Güzellik İksirleri