Raci Şaşmaz Kimdir

5 Eylül 2015

Raci Şaşmaz, Türk iş adamı ve yapımcı.
Doğum: 30 Ekim 1973 (41 yaşında), Sivrice
Ebeveynleri: Abdülkadir Şaşmaz
Kardeşleri: Necati Şaşmaz, Zübeyr Şaşmaz
Erkek Yeğen: Ali Nadir Şaşmaz
Hakkında
Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu.Osman Sınav ile birlikte Deli Yürek dizisinin senaristliğini yaptı. 2001 yılında ilk sinema filmi olan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi’nin senaryosunu kaleme aldı.Ardından fenomen dizi Kurtlar Vadisi’ni yazmaya başladı. 2004 yılında kendi yapım şirketi olan Pana Film’i kurarak, Kurtlar Vadisi dizisinin senaristliği ile birlikte yapımcılığını da üstlendi. Ekmek Teknesi, Eşref Saati, Kurtlar Vadisi Terör, Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin yanı sıra Muro, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Gladio, Kurtlar Vadisi Filistin filmlerine imzasını attı.2010 yılından beri iş dünyasında olup, tek başına Türkiye’nin en genç holding sahibi olan Raci Şaşmaz, inşaat,turizm,sanayi alanlarında yatırımlar yaptı. Bu yatırımların yanında 2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli iddialı dizisiyle senarist ve yapımcılığa geri dönüyor.

Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir Raci Şaşmaz Kimdir
Tüm Filmleri
Yıl İsim Yapım Şirketi Görevi
2001 Deli Yürek: Bumerang Cehennemi Sinegraf Senarist
2006 Kurtlar Vadisi Irak Pana Film Senarist, Yapımcı
2008 Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine Pana Film Senarist, Yapımcı
2009 Kurtlar Vadisi Gladio Pana Film Senarist, Yapımcı
2011 Kurtlar Vadisi Filistin Pana Film Senarist, Yapımcı
Tüm Dizileri
Yıl İsim Yapım Şirketi Görevi
1998-2002 Deli Yürek Sinegraf Film Yapım Senarist
2002-2005 Ekmek Teknesi Sinegraf Film Yapım ve Pana Film Senarist, Yapımcı
2003-2005 Kurtlar Vadisi Sinegraf Film Yapım ve Pana Film Konuk Oyuncu, Senarist, Yapımcı
2007 Kurtlar Vadisi Terör Pana Film Senarist, Yapımcı
2007-2014 Kurtlar Vadisi Pusu Pana Film Senarist, Yapımcı
2007-2008 Eşref Saati Pana Film Senarist, Yapımcı
2015-günümüz Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Fark Film Senarist, YapımcıRaci Şaşmaz Kimdir

2 thoughts on “Raci Şaşmaz Kimdir

 1. gökhan tanrıverdi

  öncelikle bu diziye yazdıgınız senaryo için teşekkür ederiz .on numara bir dizi olmuş.başarılarınızın devamını dileriz. bu aşagıda yazdıgımız yazıyı dikkate alırsanız seviniriz . bu filmi bizim apartmanda her hafta 1 evde sırayla 17 daire sahipleri toplanarak bir arada izliyor aynı maç gibi lütfen aşağıda yazılanı dikkate alınınız.
  bu dizinin 7 bölümündeki senaryo çok iyidi ama son bitişe gelene kadar.dı.
  8 inci bölümünde ilyas gözükmüyor sakına sakına filimden cıkarmayı düşünmeyin lütfen çünkü bu dizi hızır reis bir ilyas iki milletin dikkatini çekiyor.2,3 bölüm ilyası öldü diyerekten çıkarmayıp sonradan diğer bölümlerde çıkarırsınız inşallah bu iki adam tutuyor bu diziyi ayakta.lütfen ilyası çıkartmayın dizide tutmaz sonra çünkü herkes kurtlar vadisinden kendini çekip bu diziye yöneldi bu dizide çabucak bozmasın kendini bunu çok iyi dikkate alın lütfen.dönüş cevabınızı bekleriz bu mail adresine.

  Reply
 2. Samet

  Tebrik etmem çünkü ötesinde işlere imza atan adam ne denir bilemiyorum ya hele şu son diziniz eskiya ya gerçekten inanılmazsiniz. Allahım sizi eksik etmesin başımızdan

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir