Toygan Avanoğlu Kimdir

Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi:1 Ocak 1982
Boyu: 1.80 cm
Meslek : Oyuncu,
(Toygan Avanoğlu) Oynadığı Roller:Güzel Köylü Bünyamin
Göz Rengi :Kahverengi
Toygan Avanoğlu, 1 Ocak 1982 İzmir doğumlu sinema ve dizi oyuncusudur. Ünlü sanatçı çocukluk yıllarını ve eğitimini ilk olarak İzmir’de ailesinin yanında tamamlamıştır. Tiyatroya ilgisi ise küçük yaşlarda başlamıştır. Avanoğlu sonrasında oyuncu olmaya karar vermiş ve İstanbul’a yerleşmiştir. Ünlü sanatçının ilk yer aldığı film ise Kanalizasyon isimli yerli komedi türündeki filmdir.
Yıldızı Kanalizasyon ile parlamaya başlayan Avanoğlu hem halk tarafından hem de sanat camiası tarafından sergilediği performans ile birçok beğeni toplamıştır. 2012 yılında ise bir diziden teklif almıştır ve Düşman Kardeşler isimli dizide İlker karakterini canlandırmıştır. Bu dizinin fazla uzun sürmeyişi Avanoğlu’nun kariyerini de etkilemiştir.
2014 yılında yayın hayatına giren ve ülkemizde birçok kesimden beğeni toplayan dizilerden birisi olan Güzel Köylü isimli diziden aldığı teklif ile tekrar kameralar karşısına çıkan Avanoğlu bu dizide Bünyamin Enişte karakteri ile oldukça sevilmiş ve karakter ile bütünleşebilmesi açısından sanat camiasından oldukça övgü almıştır. Kariyerine güzel köylü dizisiyle devam etmektedir.

toygan-avanoglu 1101_avanoglu_toygan güzel-köylü-bünyamin Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir Toygan Avanoğlu Kimdir


You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir