Turşu Kurmanın Püf Noktası

tarafından
672
Turşu Kurmanın Püf Noktası

Hanımlar kış hazırlıkları başladı ,en önemli kış hazırlıklarının başında gelen turşuların envai çeşidi var biliyorsunuz. Biber.salatalık,karışık,patlıcan,domates,havuç lahana karışık kısacası her sebzeden ve bazı meyvelerden turşu kuruyoruz.
Şimdi sizlere turşu kurmanın bambaşka ve malzemelere lezzetli tatlar ve harika görünüm yani altın sarısı bir görüntü veren püf noktasını anlatacağım. Turşunuzu birde böyle kurmayı deneyin. Çok menmun kalacaksınız.Turşunuzun tadına bayılacaksınız.

Öncelikle turşu kuracağınız kavanozun içine 7-8 adet nohut atın, turşuluk malzemeyi örneğin salatalık turşusu için salatalıkları yıkayıp birer delik açarak kavanozu doldurun. İstediğiniz kadar sarımsağı iri iridoğrayıp kavanoza koyun, suyu koyunca sarımsaklar her yana dağılır zaten siz salatalıkların üstüne koyun.
Daha sonra bir tencereye turşuya koyacağınız su miktarı kadar su koyun, ister elma sirkesi ister üzüm sirkesinden ne kadar arzu ediyorsanız o kadar tencereye ilave edin tuzunu ilave edin ve bir yemek kaşığı limon tuzu ilave edin.
Tencereyi kaynamaya bırakın iyice kaynayınca ocağı söndürün ve bir kepçeyle sıcak sıcak tenceredeki suyu kavanoza doldurun ve kapağını sıkıca kapatın.

Bırakın bu şekilde bir iki hafta beklesin sonra tadına bakabilirsiniz.

Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası Turşu Kurmanın Püf Noktası