Yağ Yakan Besinler

tarafından
368
Yağ Yakan Besinler

Yağ Yakan Sürpriz Besinler
Yağ yakımını hızlandırdıkları kanıtlanmış bu yiyecekleri, sağlıklı kilo verme progmanıza ekleyebilirsiniz. Tabi ki, eğer herhangi bir medikal sorun veya alerjiden şikayetçiyseniz doktorunuza danışın.

1. Fındık, Ceviz, Badem
Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, günde 30 gram fındık, ceviz, badem gibi kuruyemiş yemek bel bölgesindeki yağlarda ayda 2,5 cm azalma sağlıyor. Harvard araştırmacıları ayrıca günde 30 gram kuruyemiş yiyenlerin vücutlarında daha az yağlanma olduğunu da keşfettiler. Tabi ki, tuzlu kuruyemişlerden kaçınmanız gerek.
2. Balık ve Diğer Deniz Mahsülleri
Son araştırmalar, balık veya diğer deniz mahsüllerinden yediğinizde tokluk hissinin normalden 2 saat veya daha uzun sürdüğünü gösteriyor. Balık vücutta leptin denilen hormunun salgılanmasını artırıyor ve öğünler arasındaki açlık hissini bastırıyor.

Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler Yağ Yakan Besinler
3. Avokado
Zeytinyağında da bulunan omega 9 yağ asitleriyle dolu Avokado yağın enerjiye dönüşümünü artırıp, metabolizma hızını yükseltir.

4. Hindistan Cevizi
Orta zincirli trigliserit bakımından zengin olan hindistan cevizi karaciğer metabolizmasını %30’a kadar artırıyor. Ayrıca tokluk hissi yaratıyor. Hindistan cevizi ayrıca tiroid bezlerinin çalışmasına yardım ediyor.