Kapat
Gezi Rehberi 134 views 0

Gent- Brüksel Gezi Rehberi

Gent, Brüksel ile Brugge‘ün tam ortasında kaleleri, kuleleriyle orta çağ havasını yaşatırken aynı zamanda geniş bir öğrenci şehri. Nüfusun 5’te 1’inden fazlasını öğrenciler oluşturuyor. Genellikle seyahat planlarında pek değerlendirilmeyen Gent’e bir şans vermek lazım. Gerçekten kimliği olan bir şehir. Bu küçük kenti yarım günde yürüyerek keyifle gezmek mümkün. Beklenmedik tarihi güzelliklerinin içinde kaybolurken fırsat buldukça ve Belçika’nın sunduğu bira , patates, çikolata ve waffle’ların tadına varın. Üniversite bölgesindeki gençler de sosyalleşmek için birebir. Size öyle çok bayılacak değiller, sıradan turistlersiniz bu nispeten küstah kentliler için, ancak; olur şans yaratır da birlikte zaman geçirirseniz çok eğlenirsiniz. Bu kadar entelektüel, birikimli ve eğlenceli genç kitle çok ülkede bulunmaz.

Gent’te ne yenir: Belçikalı arkadaşların tavsiyesiyle gittiğimiz the Dulle Griet adlı barı çok sevmiştik, yaklaşık 250 çeşit bira sunuyorlar. Mutlaka denenmeli. Kızarmış patates için de yine tavsiye üzerine De Papegaai adlı mekana gidildi. Gent hardalı meşhur, biraz sert ama tadına bakmak lazım.

Kaynaşmaya Çalışın: Herhangi bir yere göre bi’ tık zor ama fırsatını yakaladığınızda kaçırmayın. Genç yaşlı, ciddi bir birikime sahip bu şehrin halkı. Kimle konuşabilirseniz konuşun, ortalama süreli bir sohbet size çok şey katacaktır.

İçecek (4)Belçika Birasının Tadını Çıkarın: Dünya’nın dünya insanlarına bahşettiği bir keyif bu ülkenin biraları. Her biri eski kilise geleneklerinden gelme olarak ayrı ayrı bardaklarda sunulan (evet evet, her biranın tadı ayrı olduğu gibi bardağı ve sunumu da ayrı) yüzlerce çeşit bira damağınızda unutulmaz bir tat bırakmayı bekliyor.
1374374728_poolboatTekne Turu Yapın : Bütçeniz müsait ve vaktiniz varsa hoş bir nehir kanal turu keyifli zaman geçirmek, güzel mimariyi huzurla izlemek için birebir. Çok da pahalı bir aktivite değil.

Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi Gent- Brüksel Gezi Rehberi
GENT’E NASIL GİDİLİR?
Gent, Belçika’nın 3 diğer önemli şehri Brüksel, Brugge ve Antwerp‘in ortasında bulunuyor.

Brüksel’den trenle Gent 45 dakika,
Brugge’den trenle Gent 25 dakika,
Antwerp’den Gent trenle 45 dakika,

Belçika’da tren her zaman en iyi seçenek ve fiyatlar da uygun. Biletleri direkt istasyondan alabilirsiniz, büyük şehirler arası her an tren var.
GENT’TE GEZİLECEK YERLER

Graslei: Çevresindeki kanal ve tarihi binalarıyla şehrin en güzel fotoğraflarını veren bu bölgede uzunca gezin. Çevre sokaklarda dolanıp ara sokaklardaki sürprizleri yakalayabilirsiniz.

St. Nicholas Kilisesi: Gittiği zamanda bakımda olan kilise genellikle çok sık bakıma giriyormuş ve konuştuğumuz lokal kişiler de bu durumdan oldukça şikayetçi. Umarız siz gittiğinizde görme fırsatı bulursunuz.

Belfort Kulesi: St. Nicholas kilisesinin hemen yanındaki bu heybetli kuleden şehir siluetini görme fırsatını kaçırmayın.

Gravensteen Kalesi: Şehrin göbeğinde bulunan bu kocaman kale şehrin ortaçağ havasını tamamlıyor. İçinde gezinebilir, şehrin bir manzarasını yakalayabilirsiniz. Dilerseniz içindeki işkence müzesini de ziyaret edebilirsiniz.
Design Museum: Girmek için vaktimiz olmadı ama oldukça övülen bir müze. Retro design ürünleriyle ilgiliyseniz çok hoşunuza gidecek. Giriş 3€.

SMAK Modern Sanatlar Müzesi: Hem şehir kültürünün anlatıldığı hem önemli modern sanat parçalarının sergilendiği müzede bulunduğunuz dönemdeki geçici sergilere göz atın. Giriş 5 €.

Gent_5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir