Kapat
Gezi Rehberi 224 views 0

Yaz Tatili için En Uygun 5 Tatil Şehri

Ucuz ve uygun bir tatil her insanın hayalleri arasındadır. Genelde öğrencilerin tercih edeceği ucuz ve aynı zamanda güzel olan şehirler Akdeniz ve Ege bölgesinde bulunmaktadır. Bu bölgeler barınma ve seyahat açısından oldukça güzel olduğu gibi ucuzdur da. Genelde öğrenciler üniversitelerin kurduğu etkinlikler ile altı gece yedi gün konaklı olan tatilleri tercih ederler. Böylelikle avantaj elde etmiş olurlar.  Hem eğlenip hem de ucuza konaklamış olurlar. Sizde böyle tercihlerde bulunabilirsiniz.

Muğla

Muğla hem doğa olarak hem de tatil bölgesi olarak çok zengin bir şehirdir. Çeşitli yöre yemekleri ile gününüz güzel geçebilir hatta çeşitli yabancı insanlar ile tanışıp hoş sohbetler edebilirsiniz. Muğla’nın en çok ziyaret edilen ilçesi Bodrum’dur. Bodrum sahil olarak çok düz, berrak ve taşsız bir bölgedir. Eğlenmek içinde çok tercih edilen bir ilçedir.

Antalya

Antalya’nın denizi Bodrum’a göre daha tuzludur. Fakat ailecek gidilecek şehirler arasında şüphesiz Antalya vardır. Bodrum daha çok gençlerimizin eğlenmek için tercih ettiği bir ilçedir. Antalya ise daha çok kafa dinlemek isteyen bireyler için uygun bir şehirdir. Antalya’nın en güzel ilçesi ise Alanya’dır. Gidip görülmesi gereken birçok müzesinin yanı sıra çocuklarınızın güzel ve tehlikeden uzak vakit geçirmelerini istiyorsanız mutlaka gitmeniz gereken ilçelerden biridir.

İzmir

İzmir ege bölgesinde bulunmaktadır. Diğer şehirlere göre daha sıcak ve daha nemlidir. En çok tercih edilen ilçesi ise Didim ve Alaçatı’dır. Diğer şehirlere oranla geceleri daha soğuktur. Didim daha çok yaşlı kesimin gittiği fakat bir o kadar da yöresel yemeklerin yapılıp sunulduğu bir yerdir. Alaçatı ise genç kısmın bulunduğu bir ilçedir. İzmir’e gittiğinizde mutlaka yanınıza hırka almanız gerektiğini unutmayın.

Denizli

Daha çok turist şehri olan Denizli, Pamukkale Travertenleri sayesinde ilgi gören bir şehirdir. Tatile gidilecek şehirler arasında yer almaktadır.

Çanakkale

Çanakkale körfez şehri olarak bilinir ve körfez bölgesinde birçok tatil köyleri bulunur. Bu köylerde konaklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir