Kapat
Teknoloji 153 views 0

Boru Hattı Isıtma Hakkında Bazı Bilgiler

Özellikle kış döneminde yaşanan boruların donması durumun ortadan kalkmasını sağlayacak çözümler arasında ısıtıcı kablo birimleri öncelikli gelir. Modern bir sistem olarak giderek yaygınlaşan sistem sayesinde endüstri kurumlarının boru hattı ısıtma ihtiyacı en iyi şekilde karşılanır. Buharlı sistemlerin yerine kullanılmaya başlayan ısıtıcı kablo birimlerinin avantajları ve işlevsellikleri giderek yaygınlaşmasını sağlamıştır. Buharlı sistemin bakım masrafı ve şiddetli soğuklarda yeterli kadar verim alınmaması gibi nedenler, modern sistemlere duyulan ihtiyacı her gün biraz daha artırıyor.

Isıtıcı kablolar…

Bor ısıtma projesinde ısıtıcı kabloların kullanımı oldukça önemlidir. regüleli sistem sayesinde hava sıcaklığına göre enerji akımı sağlanır ve ısı oluşturulur. Isı kayıplarını önlemek ve boruların mevcut sıcaklığını koruma açısından verimlik sağlayan sistemin çok sıcak havalarda da otomatik olarak devre dışı kaldığını not edelim. Otomasyon sistemine sahip ısıtıcı birimler, kolayca kontrol edilebilir. Bakım gerektirmeyen ve enerji tasarrufu sağlayan sistemin korozyon riski söz konusu değildir. bu nedenle, endüstriyel kurumlar açısından en iyi çözümlerden birini oluşturur.

İzolasyona sahip borular üzerinde de kullanılabilen ısıtıcı kablolar, her duruma uyum sağlar. vana ve ölçüm cihazlarına da takılır. Böylece ölçüm cihazlarının da donmasının önüne geçilir. Boru içerisindeki maddelerin akışkanlığının korunması önem arz eder. bunun için kullanılan buharlı sistemler verimli çalışmadığından çoğu zaman ek sistemlere ihtiyaç duyulabilir. Ek sistemler ise, maliyet oluşturur. Ancak buharlı sistem her hava koşulunda ek bir sisteme gereksinim duymadan tek taraflı olarak çalışır ve nakil hattındaki ısı kaybını önler.

Boru içerindeki maddenin donmasını ve akışkanlığını yitirmesinin önüne geçer.  Tam otomatik şekilde çalışma özelliğine sahip sisteme boruların olması gereken sıcaklık ayarının girilmesi ve çalıştırılması yeterlidir. Sistem bundan sonra kendisini mevcut sıcaklığı korumaya ayarlar. Hava sıcaklığı arttığında ise, ısı kaybı oluşmadığı sürece devreye girmez. Optimum verimlilik sağlar.

Boru hattı ısıtma firması: Form Mühendislik

1992’den beri boru ısıtma çözümleri üreten markanın endüstriyel kurumlar için farklı ısıtıcı çözümleri sunduğunu da not edelim. Birden fazla alanda tecrübesi bulunan marka tarafından sağlanılan ürünler birinci sınıf kaliteye sahiptir. Ürünlerini görmek için https://formmuhendislik.com/ sitesini ziyaret edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir