Kapat
Teknoloji 618 views 0

2018 iPad Pro Özellikleri ve Tasarımı

Uzun zamandır beklenen 12 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek Apple etkinliği ile birlikte üç adet yeni iPhone tanıtılacak. Yapılacak bu etkinlikte iPhone modellerine ek olarak 2018 iPad Pro‘nun da tanıtılması bekleniyor. Etkinliğe sayılı günler kala ortaya atılan iddialar ve sızıntılar kullanıcıları heyecanlandırıyor. Ortaya çıkan CAD çizimleri yeni iPad Pro hakkında birçok detayı gözler önüne serdi.

Ortaya çıkan görüntüleri incelediğimizde ekran kısmında ince çerçeveler bulunan ve ekran olarak oldukça genişleyen iPad Pro’nun home tuşu kaldırılmış. Home tuşu bulunmayan yeni modelde ön panel komple ekrana sahip olmuş durumda. Ekrana detaylıca baktığımızda herhangi bir çentik bulunmuyor. Baştan başa ekrana sahip olan iPad Pro’nun kilidini açmak için Face ID kullanılacağı tahmin ediliyor.

Apple cihazın tasarımında ön panelde kenarlarda bir miktar çerçeve bırakmış. Rahat kullanım ve Face ID sensörleri de üst kısımda bulunan çerçeveye entegre edilmiş. Arka panele bakıldığında iPhone modellerinde bulunan cam kasanın aksine metal kasa kullanıldığı görülüyor.

Yeni iPad Pro modelinin 12 Eylülde yapılacak etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Fakat Apple bir sürpriz yaparak tanıtımı gerçekleştirmezse yeni model bu yılın sonuna kadar başka bir etkinlik ile mutlaka tanıtılacaktır. Bu özelliklerin şuanda tahminden ibaret olduğunu ve herhangi bir resmiyete sahip olmadığını da belirtmekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir