Kapat
Teknoloji 264 views 0

Android 7,0 NOUGATIN Önde Gelen Özellikleri Nelerdir?

Android 7,0 Nougat sürümü ile beraber çok fazla farklılıklar getiriliyor. Nexus aygıtları ile General Mobile 4G adına Android Sürümleri Hakkında çok mühim nitelikler getiriyor. Şimdi Android 7,0 Nougat Özellikleri hakkında birkaç ipucu verelim.

 

Hem Yenilenmiş Hem De Hızlanmış Ayarlar

Erişmesi ve çalıştırılması ağır olan ayarlar, bu sürümde hızlandırılıyor. Hem hızlı bir ayar yapmanız hem de istediğiniz menüyü ayarlayabilmeniz mümkün hale geliyor. Kısa Yollarınızı da tertipleyebiliyorsunuz.

 

Yeni Ayar Menüsü

Android 7,0 sürümü ile birlikte ayarların menüsünü yeniden yapılandırıyor. Bilgi içeriği fazlalaştırılıyor. Sürekli tıklama ile bir şeyleri öğrenmeye çalışma dönemini sona erdiriyor. Kısa bilgili notlar ile size hemen bilgi sunuyor.

 

Uygulamalar Bölünen Ekranda

Ekranın bölünmüş hali ile destek verilen bir sürüm özelliği bulunuyor. Google da Nougat sistemi ile beraber bu doğal bir parça halini alıyor. İki farklı program ya da uygulama böylelikle aynı anda açıla biliniyor.

 

Hızlı Bir Geçiş

Android 7,0 Nougat en yeni niteliklerini kullanıcılarına getiriyor. Uygulamanın birinden diğerine oldukça süratli bir geçiş yapabilme özelliği ile öne çıkıyor. Çoklu Görev Butonu üstünden tıklayarak tercihiniz uygulamalar arasında geçiş yapabilmenizi sağlayan özelliği getiriyor.

 

Güç Tasarrufunda Zirve

Kullanılmadığında hemen uyku moduna geçebilen niteliği sayesinde pilinin kullanım süresini uzatan yepyeni uygulamaları ile öne çıkıyor. Android Sürümleri Hakkında en güç tasarrufu sunan olarak öne çıkıyor. Birçok Android 7,0 Nougat Özellikleri sayesinde kullanıcılarını heyecana sevkediyor.

 

Daydream İçin Tasarlandı

Google, Daydream niteliği ile beraber Gear VR biçemi aracılığı ile sanal olan gerçeklik deneyimi vermeye başlıyor.

 

Bilgi Verici Bildirimler Fazla

Android sürümün en mühim öğelerinden biri de bildirimlerdir. Hali hazırda yapılan ilerletme adına girişimler ve oluşturulan yenilenme çabaları ile bildirimlerin kullanımının ve yönetiminin üstüne yeni adımlar atılmış idi. Android 7,0 Nougat ile bildirimlerin çok daha fazla bilgi sunması aracılığı ile zengin hale getiriliyor. Direk yanıtlama özelliğinde de oldukça fazla kullanılıyor. Hem WhatsApp hem de Messenger gibi sık kullanılan uygulamalar, açılmasına gerek kalmadan, direk bildirim üstünden yanıtlama olanağı veriyor. Bunlar gibi Android 7,0 Nougat Özellikleri kullanıcılarına kolaylıklar sağlıyor. Android Sürümleri Hakkında çığır açan nitelikleri getiriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir