Kapat
Genel 471 views 0

Android Piyasasındaki Rekabet ve Uygulamalar

Akıllı telefon ve teknoloji piyasasındaki rekabet özellikle yılın son çeyreği yaklaştıkça büyük artış gösterdi. Teknoloji devleri arasındaki rekabet her geçen gün dahada gergin bir hal alıyor. Yeni piyasaya sürülen cihazlar ve geliştirilen teknolojiler aradaki AR-GE çatışmasını arttırıyor. Özellike Huawei, LG, Xiaomi gibi zirveye gözünü dikmiş Android üreticileri gerek yazılımsal gerek teknik anlamda sürekli birbirinin önünde geçmeyi hedefliyor.

Yeni Akıllı Telefonlar ve Yeni Uygulamalar

Büyük teknoloji şirketlerinin Eylül ayında yeni modellerini tanıtması bekleniyor. Yukarıda da bahsettiğim üzere rekabet ortamında her şirket birden fazla model piyasaya sürecek ve buda yeni bir pazar oluşturacak. Piyasaya çıkan yeni teknolojiler ve yeni ihtiyaçlar oluşturacak. Özellikle Android uygulamalar anlamında yazılımcılara çok iş düşüyor. Çıkan yeni modeller için yeni uygulamaların üretilmesi, yapılan yazılım güncellemeleri için mevcut uygulamaların yenilenmesi yeni bir pazar doğuruyor. Bu nedenle uygulama geliştiricilerin bir an önce çalışmaya başlaması ve pazarda oluşan ihtiyacı gidermesi gerekiyor.

Android Güncellemeleri ve Yenilikler

Android platformda da birçok yenilik ve gündem konuları ortaya çıkıyor. Teknoloji devlerinin ürettiği yeni akıllı telefonlar birçok kullanıcı için yenilikler sunuyor. Bu yenilikler arasında yazılımsal ve teknik anlamda birçok gelişme yer alıyor. Bu gelişmeleri Android haberleri platformundan detaylı şekilde takip edebilir, Android gündeminden haberdar olabilirsiniz. Android hakkında yayınlanan tüm yenilikler ve güncel durum hakkında içerikler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir