Kapat
Teknoloji 524 views 0

Android SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Telefon kullanıcılarının yakındığı ve en büyük sorunlardan biri olan istenmeyen smsler günlük yaşantımızda bizi meşgul etmekten başka bir işe yaramıyor. Bahis sitelerinden gelen veya telefon numaramızın bulunduğu internet sitelerinden gelen reklam içerikli smsler ile telefonumuz sürekli meşgul durumda. Ayrıca dolandırıcılardan gelen mesajlar da bir türlü bitmek bilmiyor. Bunlardan kurtulmanın tabiki de bir yolu var.

Bazı yazımızda sizlere Android SMS engelleme işlemini ve istenmeyen smslerden kurtulma yolunu anlatacağız.

Android SMS Engelleme işlemi

  1. Gelen reklam içerikli mesajların sonunda bir kod bulunur. Hemen hepinizin dikkatini çekmiştir. (Örneğin B030). Bu kodu alıyoruz.
  2. Mesajlar bölümünün üst bölümünde yer alan ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. Bu kısımda karşımıza seçenekler çıkıyor. Bu seçenekler arasında mesajları engelle seçeneği mevcut, tıklıyoruz.
  3. İfadeleri engelle sekmesine tıklayarak bu alana ilk aşamada aldığımız kodu giriyoruz. Böylece artık bu koda sahip mesajlar size gelmeyecek.

Bu işlemleri yaptıktan sonra rahatsız olduğunuz reklam ve bildirim smsleri engellenecektir. Bu işlemi birden fazla uygulayabilirsiniz. Reklam smslerinin sonunda bulunan kodu ilgili alana girmeniz engellenmesi için yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir