Kapat
Teknoloji 461 views 0

Apple Ekrandan Parmak İzi Okuyan Teknoloji Geliştiriyor

Apple yaptığı Ar-ge çalışmalarıyla ve çıkardığı yeni teknolojilerle bilinen bir şirket. Ar-ge çalışmalarına ciddi yatırımlar yapan ve üst düzey mühendisler çalıştıran teknoloji devi akıllı telefon dünyasına sürekli yeni özellikler kazandırıyor. Yeni çıkardığı modellerde Face ID teknolojisine yer veren ve bu teknolojiyi sürekli geliştirmek için çalışan şirket parmak izi okuyucudan da vazgeçmiyor.

Android platformu etkisi altına alan ve sürekli geliştirilen parmak izi okuyucularını da terk etmek istemeyen Apple bu konuda yeni bir patente imza atacak. Bilindiği üzere yeni modellerde AMOLED ekrana geçen şirket bu ekranı değerlendirmek istiyor. Parmak izi okuyucularını optik kameralar yardımıyla ekranın altına yerleştirmek isteyen şirket ekrandan parmak izi okumayı mümkün hale getirecek. Yani telefonun ekranına parmağınızı dokundurarak parmak izinizi okutabileceksiniz.

Apple şuanda bu teknolojiyi geliştirmeyi ve patent başvurularını halletmeyi hedefliyor. Bu konuda ar-ge çalışmaları ve patent başvuruları yapan şirket eylül ayında çıkaracağı modellerde maalesef bu teknolojiyi kullanmayacak. Bu bilgilerin şuanda sızıntıdan öte olmadığını da bildirmekte fayda var. Apple tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir