Kapat
Teknoloji 531 views 0

Apple iOS 12 Beta 10 Sürümünü Yayınladı

Apple’ın iOS 12 üzerinde çalıştığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. iOS 12 güncellemesi ile birlikte Apple eski cihazlar için performans iyileştirmeleri ve yazılımsal anlamda yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelleri ile birlikte iOS 12 güncellemesinin de geleceği düşünülüyordu. Nitekim Apple bunu doğrular cinste bir hareket yaparak son 2 hafta içerisinde 4 adet beta sürümü yayınladı. Yayılanan bu beta sürümleri Apple’ın acele ettiğini ve hata iyileştirmeleri üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Apple tarihinde bir ilk olan bu ard arda yayınlanan beta sürümleri birçok kişiyi şaşırttı. Sadece iki hafta gibi bir sürede 4 adet beta sürümünün yayınlanması şirketin birşeyler için acele ettiğini gösteriyor. Birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen güncelleme görünüşe göre eylül ayında sunulacak. Özellikle eski modellerin çok işine yarayacak olan iOS 12 iddialara göre yüzde 50 performans iyileştirmesi getirecek.

Yeni yayınlanan iOS 12 Beta 10 ile birlikte bazı yenilikler eklenirken bazıları da çıkarıldı. Apple yaptığı testler ile FaceTime grup görüşmeleri gibi bazı özellikleri devre dışı bırakırken yeni özellikler de ekledi. Güncelleme sadece 70 mb gibi küçük bir boyutta sunuldu. Güncellemenin ne gibi yenilikler getireceği henüz bilinmiyor. Sadece geliştirici hesabına sahip kişiler için yayınlanan güncelleme hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler tamamlandığı zaman herkese açık olarak yayınlanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir