Kapat
Teknoloji 471 views 0

Apple iPhone 9’da Yeni Kamera Teknoloji Kullanacak

Bilindiği üzere Apple eylül ayında yeni iPhone modellerinin tanıtımını gerçekleştirecek. Tanıtım tarihi yaklaştıkça cihazlar hakkındaki sızıntılar ve iddialarda her geçen gün artıyor. Son sızıntı iPhone 9 modelinin kamerası hakkında oldu. Bilindiği üzere LCD ekrana sahip olacak modelin ekran boyutu 6.1 inç olacak. Buda mevcut iPhone X’e oranla daha büyük bir cihaz olacağını gösteriyor.

Sızdırılan fotoğrafa baktığımızda cihazın arka kısmında tek kamera bulunuyor. Apple’ın 2018 model iPhone’ların hepsinde çift kamera kullanması bekleniyordu. Son modellerde sürekli çift kamera kullanan şirket iPhone 9’da tek kamera kullanmış görünüyor. Fakat cihazın lensine baktığımızda tek kameralı modellere göre farklı bir lens barındırdığını hemen söyleyebiliriz. Buda yeni bir kamera teknoloji kullanıldığı hakkında bazı ipuçları veriyor. Ayrıca çift renkli led flaşda kameranın biraz uzaklaşmış görünüyor.

Sızdırılan görüntüde cihazın sadece bir kısmı göründüğü için iddiaların ne kadar doğru olduğunu bilemiyoruz. Fakat cihazın yapısı ve cam kasa iddiaları doğrular nitelikte. Apple’ın iPhone 9 modelinde neden tek kamera tercih ettiği ve nasıl bir kamera teknolojisi kullandığı hakkındaki tüm detaylara Eylül ayında ulaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir