Kapat
Genel 911 views 0

Botoks Ve Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Botoks, alındaki kırışıklıkları ve derideki çizgileri azaltmak ya da tamamen yok etmek için kullanılan bir işlemdir. Botoksu emziren veya hamile kadınlar dışında 18 yaş üstü hemen hemen herkes yaptırabilir. Mimiklerimizin neden olduğu yüz ve göz çevresi kırışıklıklarının yanı sıra aşırı terleme sorunu da botoks ile ortadan kaldırılır. Özellikle avuç içi, koltuk altı gibi terlemeye oldukça müsait bölgelere tedavi uygulanabilir. Ayrıca migren, yüz felci, baş ağrısı problemlerinin tedavisi için de botoks yapılır. Deneyimli ve uzman hekimlerimiz kontrolünde botoks yaptırmak için botoks mersin karakucakklinik.com üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. Randevu işleminizden sonra botoks mersin çalışanları size geri dönüş yapacaktır.

Botoks İşlemi Nasıl Yapılır?

Migren ve kas spazmları tedavisinde de kullanılan botoks, kısa süren bir işlemdir. Alın, göz çevresi, boyun ya da işlem nereye yapılacaksa o bölge steril biçimde temizlenir. İşlem yapılmadan önce anestezi uygulamasına gerek yoktur. Bölgeye 20-25 dakika öncesinden lokal anestezi kremleri uygulanır ve uyuşması sağlanır. Uygulama acısızdır. Enjeksiyon işleminde ince uçlu iğneler kullanılarak kas içine ufak dozlarda ilaç enjekte edilir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Bu nedenle uygulama yapılan bölgede dolgunluk veya şişlik oluşmaz. Seans genellikle 10-15 dakika kadar sürmektedir. İşlem sonrası botoks etkisi anında ortaya çıkmaz. Bu etki işlem yapılan kişiye ve uygulama alanına bağlı olarak 7-10 gün içinde ortaya çıkar. İstenen botoks etkisi 3-7 ay boyunca devam eder. Süre sonunda işlem gören bölge eski haline döner. Daha fazla süre zarfında kalıcılık sağlamak istiyorsanız botoks mersin site üzerinden randevunuzu alıp botoks işleminizi tekrarlatın. İşinde uzman ve deneyimli doktorlarımız kliniğimizde kaliteli hizmet sağlamaktadır.

Botoksun Yan Etkileri Var mıdır?

Uygun dozda ilaçlarla uygulanan botoksun bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Botoksun yan etkilerinden ziyade anlık etkilerine daha sık rastlanır. Etkiler kısa zamanda ortadan kaybolurlar. Bunlardan bazıları uygulama bölgesinde görülen hafif morluklar ve anlık his kayıplarıdır. Sık sık yaşanan durumlar değildir. Tedavi esnasında nadiren göz kapağı düşmesi de görülebilmektedir. Kalıcı bir durum değildir. Uygulamanın kaliteli olması için güvenilir ve tecrübeli hekimler ile çalışılması gerekir. Kaliteli botoks işlemi için botoks mersin hekimleri deneyimleri ve özverili çalışmaları ile uygulamalarını titiz bir biçimde yaparlar.

Dudak Dolgusu Nedir?

Genellikle dudak yapısı ince kişilerin daha estetik bir görünüm için tercih ettiği dudak dolgusu işlemi dolgu enjeksiyonu ile yapılır. Dudak dolgusunun estetik artılarının yanı sıra cilt içinde birçok avantajı vardır. Enjekte edilen dolgu sıvısı hyalüronik asit bazlı maddeler içerdiğinden cildin daha nemli bir görünüm kazanmasını sağlar. Dudak dolgusu işlemi dudak dolgusu mersin bünyesinde çalışan uzman doktorlar sayesinde oldukça kolay ve hızlı bitmektedir. Dudak dolgusunun kullanım alanları arasında; dudakları dolgunlaştırmak, kırışıklıkları yok etmek, dudakları ve üst çizgisini belirginleştirmek, dudak sarkmaları ve çizgilerini yok etmek sayılabilir. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin dudak dolgusu mersin sitemizden randevu alması gerekir. Randevu sonrası size geri dönüş sağlanacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?  Dudak dolgusu işlemi yapılmadan önce herhangi bir anestezi uygulaması yapılmaz. Hassaslığından dolayı dudaklara yapılan işlemler acı ve ağrı hissettirdiği için dolgu işleminden önce anestezik krem uygulanarak bölge uyuşturulur. 20 dakika kadar bölgenin karıncalanması ve uyuşması beklenir. Sonrasında ince uçlu iğnelerle dudak içine hyalüronik asit içeren dolgu maddesi enjekte edilir. Hyalüronik asit, vücudun her dokusunda bulunan doğal maddedir. Enjekte işleminden sonra herhangi bir yan etki görülmez. Bölgede kısa süreli şiş, hafif morluk veya kızarıklık gözlenebilir. Bu etkiler bir süre sonra kendiliğinden geçer. İşlemlerin sağlıklı bir klinik ortamında yapılmaması halinde kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Bu bakımdan dudak dolgusu mersin özel karakucak polikliniği rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

İşlem öncesinde sigara kullanan hastaların dolgu uygulaması yapılmadan bir süre önce sigarayı kesmesi gerekmektedir. İşlemden hemen önce ise kan sulandırıcı herhangi bir ilaç kullanımı uygun olmaz. Gerekli tüm bilgileri dudak dolgusu mersin özel kliniğimizi aradığınızda vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir