Kapat
Genel 514 views 0

Çamaşır Makinesi Niye Su Almıyor?

Çamaşır makinesi mekanik temele sahip olan elektronik ve dijital teknolojik cihazlar olarak, her evde kendisine yer buluyor. Mekanik temeli ve özellikle de su gibi bir faktör ile etkileşim ve doğrudan temas halinde bulunması çamaşır makinelerinde meydana gelebilecek problemlerin ve arızaların kaçınılmaz olmasına neden olabiliyor. Olağan dışı etkenler veya kullanım hataları gibi pek çok farklı değişkenin söz konusu olduğu çamaşır makinesi arızaları, makinenin düşük performanslı kullanımından bazı fonksiyonlarının kullanılamamasına ve hatta hiç kullanılamamasına kadar uzanacak ciddi boyutlardaki arızaların söz konusu olmasına yol açabiliyor. Çamaşır makinesinin kullanımı sırasında görülen genel arızalardan birisi olan çamaşır makinesinin su almaması problemi, makinenin en temel fonksiyonlarını yerine getirememesine neden olur. İşte bu noktada Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel ve hızlı çamaşır makinesi servis hizmetleri sunularak, makinedeki su almamaya neden olan problemlerin giderilmesi sağlanmaktadır.

Çamaşır makinesinin su giriş ventili ve su seviye anahtarı arızalı ise makinenin su alımına engel teşkil edebilir.  Bu durumda teknik personeller tarafından arızalı olan su giriş ventili veya su seviye anahtarı doğrudan yerinden sökülür ve yerine yenisi takılır. Su giriş ventili ve su seviye anahtarı parçalarında değişim işlemleri uygulandığında ise yerine takılan parçalar sadece orijinal yedek parçalardan oluşmaktadır. Çamaşır makinesi teknoloji ile ilgili olarak uzmanlığı bulunan profesyonel teknik personeller ile su almayan çamaşır makinesi için müdahalelerde bulunan Sancaktepe Arçelik Servisi merkezi sayesinde sorunlar kısa sürede çözüme kavuşabiliyor. Çamaşır makinesinin su almaması durumunda öncelikli olarak bağlı olduğu su tesisatında su bulunup, bulunmadığının kontrol edilmesi gerekir.

Eğer tesisatta su bulunuyor, ventil arızası söz konusu ve makine ile arasındaki bağlantıda bir problem bulunmuyor ise diğer olasılıklar değerlendirilir. Bunun içinde teknik personeller tarafından ilk olarak makinenin su giriş hortumu kontrol edilir. Su giriş hortumunda tıkanma meydana gelmiş ise su alamayacağından tespit edilen tıkanıklıklar Arçelik Servisi personellerince hızla giderilir. Bu işlemlerin ardından sorun çözülmez ise çamaşır makinesinin su girişini sağlayan su giriş ventili ve su seviye anahtarı parçalarından birisinde ya da ikisinde arızalanma söz konusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir