Kapat
İnternet 542 views 0

Dijital Dünyaya Giriş ve Marka İmajı Oluşturmak

Yorucu ve karmaşık işlerin oldukça kolay yürütüldüğü ve tek bir çatı altında toplandığı bir dünya düşünün. Bunun adı dijital dünya, yani internet dünyası. Günümüzde pek çok kişi günlük rutin işlerini veya hayatındaki birçok önemli işi internet aracılığı ile yapmakta ve bu mecra gün geçtikçe büyümektedir. Bundan 10 yıl öncesini düşünün, o zaman size böyle bir dünya anlatılsa ne kadar komik gelirdi değil mi… Fakat bundan 10 yıl önce günlerimizi, saatlerimizi harcayarak yaptığımız işler bugün saniyeler alıyor. En basiti banka işlemleri, geçmişte en zahmetli olan işler bugün cep telefonumuzda ve bilgisayarımızda parmağımızın ucunda bulunuyor. Bu dünya bu kadar büyümüş ve gelişmişken siz internet dünyasında nasıl bir imaj ile bulunuyorsunuz?

İnternet Dünyasında Yerinizi Alın

İnternet ortamında milyonlarca kullanıcı saniyeler içerisinde sayfa değiştirebiliyor ve inanılmaz bir hızda sörf yapıyor. Sizde işinizi internet dünyasında büyütmek ve bu pazardan payınızı almak isteyeceksiniz. Nitekim bunu başarmak internet dünyasında güzel bir profil oluşturmaktan geçiyor. Hedeflediğiniz kitleye ulaşmak ve onları yakalamak için güzel bir imaj yaratmalı ve bu imajı korumalısınız. Yani kullanıcılar size güven ve aynı zamanda sempati duymalı. Peki bunu nasıl başaracağız? yazımızın devamında bunu inceleyelim.

Logonuz Marja İmajınızı Yaratır

Ziyaretçilerinizin sizi ve gerçek dünyanızı birebir görmediği bir ortamda ilk intibayı oluşturan en önemli etken logodur. Logo sizin dijital dünyadaki kartvizitiniz konumundadır. Etkili bir logo potansiyel kitleyi yakalamada ve onlara hitap etmede önemli bir kriterdir. Unutmayın insanlar önce dış görünüşe önem verir, bu her alanda böyledir. Logoda sizin bu dünyadaki dış görünüşünüzün ilk adımı ve bunu ne kadar etkili kullanırsanız sizin için o kadar faydalı olacaktır. Unutmayın siz veya kuruluşunuz ile ilk karşılaşan kişi sizin hizmetinizden ve kalitenizden habersiz olarak sizi inceliyor ve ilk gördüğü görsel etmen logonuz. Logo bu kadar önemliyken bu alanda profesyonellerden destek almanız sizi bir adım daha öteye taşıyacaktır. Logo tasarım hizmeti veren ajanslar ile bu alanda çalışabilir ve etkili bir logoya sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada İmaj ve Hedef Kitle

Unutmayın dijital dünya ve sosyal medya tamamen birbiri ile kenetlenmiş bir biçimde yaşamını sürdürüyor. Yani dijital dünyadaki tüm potansiyel hedef kitleniz aynı zamanda sosyal medyada da bulunuyor. Dijital dünya için çalışmalar yaparken sosyal medyada da aynı biçimde etkin olmalısınız. Sosyal medyada etkin olmanın anahtarı sosyal medyadaki imajınızı maximum seviyede tutarak yukarıda bahsettiğim gibi etkin bir görsellik sunmaktan geçer. Sosyal medya aracılığı ile insanları yakalamak ve onlara bir şeyler sunmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle bu alanda da bazı yardımlar almanız sizi rakiplerinizin önüne taşıyacaktır. Sosyal medya yönetimi konusunda uzman firmalardan biri olan www.alkapgo.com bu alanda güzel çalışmalar sergiliyor.

Pazarlama Görsellik ile Başlar

Dijital dünyada iş yapmak istiyorsanız bu kriteri hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalısınız. “Pazarlama görsellik ile başlar…” Hedef kitlenize önce görsel olarak hitap etmeli ve onları kendinize çekmelisiniz, satış ve pazarlama daha sonra zaten gerçekleşecektir. Yazıyı toparlamak gerekirse görsellik dijital dünyada her alanda önemli. Hem marka imajı, hemde sosyal mecralarda etkin kullanılması gereken bir veri faktörü. Öyle ki sosyal medyada yaptığınız paylaşımların görselleri tıklama oranınızı kat ve kat arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir