Kapat
İnternet 557 views 0

Facebook Durumlara Listeler Özelliği Eklendi

Facebook ilk kurulduğunda tamamen kişisel paylaşımlar ve sosyal etkileşimlerin olabileceği bir platform olarak insanların karşısına çıktı. Nitekimde ilk yıllarını bu çizgisi ile birlikte geçirdi. Böylece insanların düzenli olarak kullandığı güzel paylaşımların ve etkileşimlerin ortaya çıktığı bir sosyal dünya oldu. Fakat gün geçtikçe Facebook sponsorlu paylaşımların yapıldığı, markaların bulunduğu ve sürekli reklamların karşımıza çıktığı bir platform halini aldı.

Durum böyle olunca Facebook yönetimi bu gidişattan rahatsız oldu ve kullanıcıları için daha fazla etkileşim getirecek özellikler üzerinde çalışmaya başladı. Tekrar sosyal etkileşimlerin olduğu, insanların birbiri ile kişiler paylaşımlar yaptığı bir hal almak için çeşitli güncellemeler yayınlanmaya başlandı.

Durumlarda artık listeler göreceğiz.

Facebook sosyal etkileşimin artması amacıyla durum paylaşımlarına listeler özelliği getirdi. Listeler adı verilen söz konusu bu özellik ile birlikte kullanıcılar durum paylaşımlarında liste oluşturabilecekler. Paylaşılan durumların tarzını tamamen değiştirecek kapsamda bir özellik olan listeler ile kullanıcılar gittiğim en güzel yerler, izlediğim en güzel filmler, gençken yapılması gereken şeyler tarzında birçok özelliği kolayca listeleyecek.

Ayrıca renkli arka planlar ve emojilerle de desteklenen bu listeler özelliği ile birlikte artık Facebook’a farklı bir soluk ve durumlara canlılık geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir