Kapat
Genel 422 views 0

Fatih Ağı Şifresi Nedir?

Ülkemizde de teknoloji gelişmeye devam ediyor. Eğitimde teknolojiden biraz daha yararlanmak adına geliştirilen ve yürürlüğe giren Fatih (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) projesi, öğrencilerin interaktif şekilde derslere daha fazla katılmasını sağlamak ve dersin daha verimli geçmesine yardımcı olmak adına ortaya çıkarılan büyük bir projedir. Bu proje ile öğrenciler sınıfta akıllı tahta ve birbirleri ile daha rahat etkileşim kurarak dersin verimli geçmesi amaçlanmakta. Ancak projenin bazı olumsuzlukları da yok değil.

Aslında bu duruma “kötü” demek doğru olmaz. Çünkü yapılan bu durum güvenlik açıklarını kapatmak adına atılmış bir adım. O da Fatih projesinde internete bağlanmak için gerekli olan şifrelerin belirli sıklıklarda güncellenmesi ve bu güncellemeler ile değişmesi…

Güncel Fatih Şifresi

İnternette pek çok kaynakta güncel Fatih şifresi bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları doğru kaynak olabilmekte anca hepsi güncelliğini sağlamamakta. Bunun sebebi sisteme girilen şifrelerin Fatih güncellemelerini yeterince takip etmemesi ve kendini güncel tutmamasına bağlanıyor.

Fatih ağına bağlanmak için kullanacağınız şifreleri internetten bulabilirsiniz ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi bu şifreleri veren birçok site kendini güncellemediğinden sizlere hala eski şifreleri veriyor olabilir. Peki bu durumda ne yapmalısınız?

Yapmanız gereken şey aslında çok basit. Girdiğiniz sitede verilen şifrelerin güncelliğini takip edebilirsiniz. Eğer şifreler site yetkililerince Fatih şifre güncellemelerini takip ediyor ve aynı sıklıkla güncelleniyor ise siz de bu siteleri takip ederek şifrelerinizi öğrenebilirsiniz. Bulduğunuz sitenin verdiği Fatih şifresi sayesinde rahatça projeden yararlanabilirsiniz.

Fatih Şifresi Nasıl Kullanılır?

Fatih projesi kapsamında Fatih şifresi kullanmak için “Ayarlar > Wifi > f@tih” yolunu izleyerek “Güncel şifre ile başlayın” ifadesine tıklamanız ve yeni şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Şifre için: https://bordoklavyeli.net/guncel-fatih-sifresi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir