Kapat
Genel 277 views 0

Futbol Ayakkabılarında Krampon Seçimi Rehberi

Tüm sporlar için doğru spor ekipmanları seçimleriyle beraber en iyi performansı ve motivasyonu sağladığınız bir gerçektir. Günümüzde sakatlanmalarını da önlemek adına gerçekten de spor ekipmanlarının önemi yüksektir. Doğru ve uzun süreli keyif alarak spor yapabileceğiniz, çeşitli spor alanlarında başarı sağlayabileceğiniz spor kıyafetleriyle beraber en iyi başarıya spor alanlarında ulaşabilirsiniz. 4 mevsim halı saha maçlarından tutun da çim sahada maç yapmaya kadar, amatör ya da profesyonel maçlar için doğru ekipman seçimi konusunda en iyi futbol ayakkabıları seçimi önem kazanır.

 

Hem keyif alacağınız hem de mutlu bir şekilde motivasyonlu futbol oynamak için krampon modelleri arasında 2 önemli konuda seçimler yaparak doğru kararlar verebilirsiniz. Kullanmak isteyeceğiniz hem zeminde hem de futbolda oynanacak mevkilere göre krampon seçimleri yapabilirsiniz. Futbol konusunda bir ayakkabı seçmek gerektiğinde oynanacak mevki neresidir bunu bilmek gerekir ve de kullanılacak zeminin ne olacağına göre seçim yapmak önemlidir. Eğer bu ikisini önceden biliyorsanız, çok iyi krampon seçimleri yapacaksınız demektir.

 

Örneğin suni çim saha içerisinde krampon tercihlerinizi çivi seçimlerinde geniş ve kısa çivi olmasına önem vererek yapabilirsiniz. Birbirine yakın çiviler olması ve kauçuk tabanlı olması da krampon un suni çim sahalarda rahat kullanılır olmasını sağlar. Hem sert hem de pürüzlü olan suni çimlerde daha rahat maç keyfini yaşamanız konusunda yardımcı olacaktır.

 

Eğer toprak zeminde bulunan gerçek çim sahalarda maç yapacaksanız, futbol maçlarınız konusunda futbolcuların krampon modellerinde topu daha iyi hissetmeleri için yumuşak ve ince üst kısım yapılır. Krampon modellerinde üst yüzey deri üretilerek yumuşak ve esnek olması sağlanırken bu aynı zamanda performansın da arttırılması konusunda iyi bir tekniktir.

 

Oynanacak zemine göre değişiklik gösteren krampon modellerinde çok fazla tercihte bulunabiliyor olsanız da zemine göre seçimler önemlidir. Oynanacak zemin çamur ise, sakatlanmayı arttıracaktır. O nedenle kaymayı önleyen çivilerle beraber ıslak çamurlu alanlarda krampon modelleri için öncelikli olarak bakmanız gerek şey, kaymaması ve ayağınızın zemine tutuş özelliğini iyi bir seviyede sağlamasıdır. Kuru zemin kramponlarda hız ve hareket kabiliyeti nedeniyle bu ayrımlara dikkat ederek seçimle yapabilirsiniz.

 

Gerçek çim saha zeminlerinde ise yüksek oranda tutuş önemlidir. Bu nedenle de krampon çivileri sert ve uzun kullanıma dayanıklı olmalıdır. Sert ve kuru zeminlerde çivi modellerinin doğrudan tutuş başarısı yüksek olması nedeniyle tercih edildiği bilinir. Bu ve benzer alanlarda spor mağazalarıyla Türkiye’nin dört bir yanında yardımcı olacak Korayspor ile beraber siz de alışverişlerinizi güvenle yapar, istediğiniz spor markasından futbol ayakkabı tercihlerinizde bulunabilirsiniz. Fiziki olarak spor mağazasına giderek beğenebilir ya da krampon ayakkabı numaranızı biliyorsanız doğrudan internetten de sipariş vererek doğrudan bir seçim yapabilirsiniz. Böylelikle hem kolay hem de istediğiniz seçimler niteliğinde krampon seçimlerinizi dilediğiniz gibi yapmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir