Kapat
Genel 8 views 0

Gıda Takviyeleri Nedir?

Gıda takviyesi ürünleri günümüzde birçok alanda kullanılır. Özellikle kilo vermede veya kilo almadan etkili olan ve   farklı çeşitleri bulunan gıda takviyeleri kapsül veya ekstrat şeklinde üretilir. Buna istinaden kullanım şekilleri ve etkileri farklı olan ürünlerdir.  Genellikle farklı gıdalara ek olarak destekleyici ürünlerdir.  En çok tüketilen civan perçemi ve gibi ürünlerde takviye edici ve etkisi yüksek ürünlerdir.

Gıda Takviyeleri Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir?

Gıda takviyeleri daha çok düzenli beslenemeyen kişiler için etkilidir. Bununla birlikte yemekler konusunda seçici olan veya beslenemeyenler için etkili ve çok çeşitli gıda takviyeleri vardır.  Bu ürünlerden özellikle sıvı zerdeçal kapsülü ve omega 3 su ile birlikte alınan ve farklı vitamini ya da minerali içerisinde barındıran ürün çeşitleridir. Kapsül formunda olan gıda takviyelerinden bitkisel ekstraklar ve agave şurubu, probiyotikler  balık yağı çeşitleri oldukça güçlü gıda takviyeleridir. Gıda takviyelerin de kesinlikle sentetik renklendirici, koku düzenleyici bulunmaz.  Buna istinaden özellikle    bağışıklığın zayıflamasında,  yorgunluk, halsizlik gibi durumların iyileşmesinden destekleyici ürünlerdir.

Sizlerde kullanım tercihlerinize göre gıda takviyeleri için detaylı bilgiye https://www.arifoglu.com/gida-takviyesi linkinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir