Kapat
Teknoloji 486 views 0

Huawei Başarısı ile Apple’ı Geride Bıraktı

Akıllı telefon pazarındaki rekabet adeta bir savaş alanına döndü. Teknoloji devleri yeni cihazları ile birbiriyle inanılmaz bir çekişme halinde. Huawei akıllı telefon pazarına giriş yaptığında hedefinin dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmak olduğunu açıklamıştı. Şirket bu anlamda inanılmaz işlere imza atarak yoluna devam ediyor. Kısa bir süre önce Apple’ı geride bırakan Huawei dünya akıllı telefon piyasasında ikinci sıraya yerleşti. Yani Huawei hedeflediği başarıya neredeyse ulaşmış durumda. Dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi ünvanını alarak gündeme geldi.

Böyle bir başarının ardından yeni bir gündem konusu daha oluştu. Bilindiği üzere Apple iPhone X ile birlikte çentikli tasarımı akıllı telefon dünyasına kazandırmıştı. Teknoloji severler tarafından büyük ilgi gören bu tasarım daha sonra diğer teknoloji şirketleri tarafından da kullanılarak yeni cihazlar raflarda yerini aldı. Huawei’de bu teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. Çentikli tasarımları ve fiyat performans cihazları ile kullanıcıların beğenisini toplayan şirket bu konuda da Apple’ı geçmiş durumda. 25.4 milyon çentikli telefon satışına imza atan Huawei, 20.7 milyon satış yapan Apple’ı geride bıraktı.

Huawei Eylül ayında tanıtacağı üç adet yeni akıllı telefon ile bu başarıyı katlayacak gibi görünüyor. Yeni Mate serisi ile yakında zamanda gündeme gelen şirket bu rakamların çok üstüne çıkacak gibi. Özellikle Huawei Mate 20 cihazını kullanıcılar merakla bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir