Kapat
Teknoloji 524 views 0

Huawei P30 Modelleri ile Farklı Bir Tasarım Yaratıyor

Huawei P20 serisi ile birlikte büyük bir ivme yakaladı ve kullanıcılarının beğenisini topladı. Durum böyle olunca gözler teknoloji devinin P30 serisine çevrildi. Merakla beklenen Huawei P30 serisi hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Huawei P30 serisini dahada geliştirilmiş ve yenilenmiş tasarım ile kullanıcılarla buluşturacak.

Huawei P30 serisinde OLED ekran kullanacak. P20 serisinde sadece Pro modelinde bulunan OLED ekran yeni P30 serisinin tüm modellerinde yer alacak. Buna ek olarak telefonların ön panelleride yenileniyor ve ön kısımda küçük bir çentik bırakılıyor. Bu küçük çentikte sadece ön kamera bulunacak ve cihazın ekran kasa oranı dahada geliştirilecek.

Huawei P30 modellerinin ikisinde de ekrana gömülü parmak izi okuyucu olacağı söyleniyordu. Bu iddialar doğrulandı ve iki P30 modelinde de OLED ekranın altına gömülü parmak izi okuyucu bulunacak. Huawei P30 modeli 6.1 inç, P30 Pro modeli 6.5 inç ekran boyutuna sahip olacak.

Huawei P30 Pro modeli Kirin 980 işlemciye sahip ve 12 GB Ram ile karşımıza çıkacak. Cihazın arka kısmında ise dört adet kameranın bulunması bekleniyor. Ayrıca cihazın ön kamerası 24 megapiksel olacak ve hızlı şarj desteği gibi özellikleride bünyesine barındıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir