Kapat
Genel 619 views 0

İlahi Huzurdur!

İlahi,İslam dininin güzelliklerini, peygamber efendimize olan özlem ve sevgimizi, rabbimize olan hayranlığımızı ve inancımızı göstermenin en güzel yollarından birisidir. İlahiler, içeriğinde barındırdıkları sözleri ile insanın en içlerde kalmış ve en samimi duygularını açığa çıkartırken, aynı zamanda barındırdıkları birbirinden güzel ezgiler ile bu duyguların en yoğun şekilde yaşanmasını sağlamaktadırlar. Bu yüzden, dinimize karşı duyduğumuz sevginin ve inancın sürekli olarak taze kalması ve Allah’a yaklaşabilmek için ilahi dinlemeli ve inancımızı sürekli taze tutmalıyız. Bu duyguların her zaman ve her yerde taze tutmak istiyorsan sen de ilahi indir ki, bu ilahileri internet erişiminin bulunmadığı yerlerde dahi dinleme fırsatına sahip ol.

İlahi Dinlemenin Faydaları

İşten eve geldiniz. Sabah uyandığınız andan itibaren, kaos ve adaletsizlik dolu hayatın içinde tanık olduğunuz veya bizzat tarafı olduğunuz hadiseler ruhunuzu daralttı. Hatta evde dahi sizi sıkan bunaltan olaylar yaşandı. Belki eşiniz ile tartıştınız, belki çocuğunuz derslerinde dilediğiniz ölçütte başarılı değil. İşte yaşamın bütün bu keşmekeşliğine karşın ruhunuzu özgür bırakmak, dünya endişesini aklınızdan atmak, takvaca yükselmek ve huzur bulmak için yapman gereken tek bir şey var; ilahi dinle, ilahi dinle ki hayatın huzur bulsun.

Sitemizde Neler Var?

Site içerisinde ilahi müzik olarak birçok sanatçının eserlerini bulacaksınız. Tüm bu eserler sizler için sistemli ve ulaşımı kolay bir biçimde sunulmuş bulunmakta. İsterseniz sitenin ana sayfasında bulunan görüntülü kayıtlardan dilediğinizi seçerek huzur bulabilir, dilerseniz sayfanın sağ tarafında sizler için alfabetik olarak sıralanmış sanatçı isimlerinden dilediğinize tıklayarak o sanatçının ilahi kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Sitenin kullanıcılarına tanıdığı bir diğer kolaylık ise bazı ilahilerin çeşitli şekillerde gruplandırılması. Örneğin Boşnak asıllı iseniz Boşnak İlahileri dinleyebilir, 2017 İlahilerini tıklayarak 2017 yılında yayınlanmış olan ilahileri dinleyebilir, “En Güzel İlahiler” kısmına giriş yaparak editörlerin sizler için hazırlamış oldukları ilahi listelerini açıp dinleyebilirsiniz.

İlahiler Hangi Dosya Formatında?

Site içerisindeki ilahi mp3 formatında karşımıza çıkmakta. Bu da dinlemek istediğimiz ilahilerin istediğimiz her türlü teknolojik alet ile dinlenilebilmesini mümkün kılıyor. Bazı kayıttan dinleme cihazları ile bazı dosya formatları arasındaki uyum sorunu, bu dosya formatını kullanan kişilerin mağdur olmasına sebep oluyor. Ancak Mp3 formatında düzenlenmiş ses kayıtları, bilgisayar, cep telefonu, cepte taşınabilir müzik dinleme aletleri, araçlarda bulunan oto teypleri, USB’den kayıt yürüten LCD televizyonlar gibi birçok elektronik cihaz için uygun olup, Bluetooth ile veri aktarımı konusunda da oldukça efektif bir çalışma göstererek kullanıcılara kolaylık sağlamakta.

İlahileri İndirebilir Miyim?

Bu soruya verilebilecek en net cevap koca bir “Evet”. Sitenin kullanıcılarına sunmuş olduğu bu özellik sayesinde kullanıcılar site içerisinde talep etmiş oldukları ilahiler site tarafından herhangi bir engel teşkil etmeksizin kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. İsteyen herkes istediği zaman Mp3 formatında indirerek istedikleri zaman ve istedikleri yerde tekrar tekrar dinleme fırsatına sahip oluyorlar.

Kaynak: http://ilahileri.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir