Kapat
İnternet 512 views 0

Instagram Bildirim Göndermeden Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Instagramda takip ettiğimiz kişilerin paylaştığı hikayeler bazen dikkatimizi çekebilir, bunu başkalarıyla paylaşmak isteyebiliriz. Bunu yapmak için de ekran görüntüsü almak gerekiyor. Kimi zaman bu işlemi hikaye sahibinin haberi olmadan yapmak isteriz.

Instagramın getirdiği yeni bir güncelleme ile birlikte artık paylaştığımız hikayeyi biri ekran görüntüsü aldığında bundan bizim haberimiz oluyor. Instagram hikayenizi ekran görüntüsü alan kişiyi size bildiriyor. Fakat bunu anlık bir bildirim halinde değil de hikayeyi izleyenler arasında ekran görüntüsü alan kişinin adını bildirerek yapıyor. Yani bu güncellemeden sonra biri hikayemizi ekran görüntüsü aldığında veya biz birinin hikayesini ekran görüntüsü aldığımızda bilinecek.

Peki hikaye sahibinin haberi olmadan ekran görüntüsü nasıl alabiliriz?

  1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz hikayeyi açın.
  2. Daha sonra hikayeyi kapatarak telefonunuzu uçak moduna alın.
  3. Telefonunuz uçak modundayken Instagrama giriş yapın ve söz konusu hikayeyi ekran görüntüsü alın.

Tekrar telefonunuzu aktif hale getirdiğinizde hem ekran görüntüsü almış olacaksınız, hemde karşı tarafa bildirim gitmemiş olacak.

Instagram bu açığı kapatmak için de bir güncelleme yayınlayabilir. Söz konusu durumda yeni bir yazı ile bildirim göndermeden ekran görüntüsü alma işlemi sizler için yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir