Kapat
İnternet 774 views 0

Instagram Hikayeler Soru Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya kullanıcılarının yakından bildiği üzere Instagram hikayelerde soru sorma özelliği aktif hale getirildi. Bilmeyenler mutlaka arkadaşlarının veya yabancıların hikayesinde bana soru sor gibi ibarelere denk gelmiştir. Bu Instagram’ın hikayeleri kazandırdığı yeni bir özellik sayesinde hikaye üzerinden kişilere sorular yöneltebiliyorsunuz.

Instagram hikayeler kullanıcıları her geçen gün dev gibi artıyor ve şuanda aktif olarak günlük kullanan kullanıcı sayısı 400 milyonu aştı. Bu da Instagram’ın hikayeler kısmını sürekli geliştirmesi için yeterli bir sebep. Bu nedenle kullanıcıların sıkılmaması ve sürekli olarak kullanımda kalması için şirket hikayeler servisini sürekli olarak güncel tutuyor.

Soru Sorma-Alma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bir hikaye oluşturmalısınız. Siyah bir ekran veya herhangi bir fotoğrafta olabilir. Daha sonra hikaye ekranındayken sağ üst kısımda bulunan çıkartmalar seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada soru ikonunu seçerek takipçilerinize sormak istediğiniz soruyu yazın ve hikayenizi yayınlayın.

Gelen Soruları Nasıl Görüntülerim?

Size sorulan soruları veya cevapları hikayenize girdiğinizde alttan yukarı kaydırarak görüntüleyebilirsiniz. Hikayenize bakan kişileri görüntülediğiniz şekilde size yöneltilen soruları da inceleyebilirsiniz. Buradaki cevapları yan yana dizilmiş biçimde göreceksiniz. Bu kısımdan cevaplama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gelen Sorular Nasıl Cevaplanır?

Soruları cevaplamak için iki farklı yöntem mevcut. Bunlardan ilki hikaye olarak paylaşma. Bir arka plan ile birlikte herkese açık şekilde cevabı hikaye olarak paylaşabilirsiniz. İkincisi ise özel mesaj olarak gönderme. Aynı şekilde cevabı hikaye olarak hazırladıktan sonra yayınlama seçeceği yerine gönderme seçeceğine tıklayarak istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

Belirtmekte fayda var, bu özellikte soru sorduğunuz kişi sizin adınızı görüntüleyebiliyor. Yani sorular gizli biçimde soru sahibine iletilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.