Kapat
İnternet 587 views 0

Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram “hikayeler” özelliği ile sektöre çok hızlı bir giriş yaptı ve bu hızlı giriş ile birlikte Snapchat gibi büyük bir platformu bile tabiri caizse alaşağı etti. Öyle ki bugün baktığımızda her Instagram kullanıcısı hikayeler özelliğini aktif biçimde kullanıyor ve oldukça benimsemiş durumda. Instagram bu anlamda oldukça akıllı bir hareket yaptı ve tüm aktif kitlesini hikayeler kısmına odaklamak adına güzel bir strateji kullandı. Uyguladığı bu stratejinin başarısını bugün aktif 400 milyon kullanıcı ile kutluyor.

Instagram’ın günlük 1 milyara ulaşan aktif kullanıcı kitlesi var ve bunlardan 400 milyonu her gün sürekli olarak hikayeler özelliğini kullanıyor. Instagram’da bu rakamı kutlamak için hikayelere mükemmel bir özellik ekledi ve kullanıcılara sundu. Kullanıcılar artık hikayesine müzik eklemesi yapabiliyor. Yani bir hikaye çektiniz ve paylaşmadan önce listeden bu hikayeye bir müzik ekleyebilir ve o şekilde paylaşabilirsiniz. Bu şekilde işitsel olarak da ön plana çıkan hikayeler oluşturabilirsiniz.

Instagram müzik listesinde “Bruno Mars, Demi Lovato ve Maroon 5” gibi ünlü sanatçılardan parçalar sunuyor ve dilediğinizi o anda çektiğiniz hikayeye ekleyerek paylaşabiliyorsunuz. Böylece sessiz hikayeler bile artık daha canlı oluyor. Ayrıca Instagram güncel olarak müzik listesinin yenileneceğini ve her gün yeni müziklerin kullanıcılara sunulacağını da açıkladı.

Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

  1. Hikayenizi oluşturduktan sonra çıkartma ekleme butonuna tıklayın.
  2. Açılan çıkartma sayfasından müziği seçin.
  3. Bu alanda karşınıza popüler şarkılardan oluşan bir liste gelecek.
  4. Şarkı seçimini yapın ve şarkının hangi kısmını hikayenizin fonuna ekleyeceğinizi belirleyin.

Yapılan bu yenilik ile birlikte Instagram’a yeni bir canlılık geleceği ve yeni tarzların kazandırılacağı kesin. Öyle ki fenomenler karaoke tarzında veya benzeri içeriklerle karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir