Kapat
İnternet 555 views 0

Instagram’a Takipçi Silme Özelliği Geliyor

Günümüzde yediden yetmişe birçok insan Instagram kullanıyor. Durum böyle olunca her yapıda, her çeşitte insan Instagram dünyasında karşımıza çıkabiliyor. Bazen rahatsız edici durumlar, gizlilik ihlalleri ve taciz durumları bile söz konusu olabiliyor. Instagram uzun zamandır böyle durumlarla savaşmak için Ar-Ge çalışmaları yapıyor ve buna yönelik özellikler geliştirmeye çalışıyor. Nitekimde yayınladığı yeni özellikler ile bunu başarmak için adım adım ilerliyor.

Bildiğiniz üzere Instagram’da gizliliğin en önemli yolu gizli hesap kullanmak ve takipçilerimizi tek tek seçerek onaylamak. Fakat bazı durumlarda gözden kaçan veya sonradan kötü niyetli kişilerin eline geçen hesaplar profilimizi ihlal edebiliyor. Böyle durumlarda kullanıcıyı engellemek gibi seçenekler bulunsada daha etkili çözümlere ihtiyaç duyulabiliyor.

Instagram bunun için bir adım atarak takipçi silme özelliği geliştirdi. Yani bu özellik sayesinde artık takipçilerimizi istediğimiz gibi ayarlayabiliyor ve istemediğimiz takipçiyi kaldırabiliyoruz. Üstelik bunu oldukça pratik bir biçimde yapmamıza imkan sunuyor. Takipçi silme özelliği henüz test aşamasında, özellik tüm platformlar için yayınlandığında daha detaylı bilgileri ortaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir