Kapat
İnternet 666 views 0

İnternet Sitesi Sahibi Olmak için Neler Gerekli?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi dijital çağı gerçek hayatla adeta birbirine kenetledi diyebiliriz. Öyle ki günlük hayatta yaptığımız birçok iş artık internet üzerinden kolayca yapılabilir duruma geldi. Örnek vermek gerekirse geçmişte en basitinden bir ürün almak istediğimizde mağaza mağaza dolaşarak en uygununu ve en kalitelisini bulmamız gerekiyordu. Bunun içinde tüm günümüzü harcamamız şarttı. Fakat bugün baktığımızda bu işi internet üzerinden oldukça kolay bir biçimde halledebiliyoruz. Birçok mağazayı tek tık ile görüntüleyebiliyor ve çok hızlı bir biçimde alışveriş yapabiliyoruz. Bu sadece basit bir örnek bunun gibi daha yüzlerce işi internetten kolayca halledebiliyoruz.

Sizde İşinizi İnternete Taşıyın

İnternet dünyasının potansiyeli sandığınızdan çok daha fazla. Milyonlarca insan her dakika dijital dünyada geziyor ve bunu çok hızlı bir biçimde yapıyor. Bu insanların birçok amacı var, kimi alışveriş yapmak için, kimi bilgi sahibi olmak için, kimi de eğlence amaçlı bunu yapıyor. Bu dünyadaki potansiyel bu kadar büyükken siz neden bu dünyada olmayasınız ki. Henüz geç kalmış sayılmazsınız sizde bu dünyadaki payınızı almak için internet dünyasına giriş yapabilir ve anında yerinizi alabilirsiniz.

Web Sitesi Sahibi Olun ve Dijital Dünyaya Giriş Yapın

Dijital dünyaya girişin ilk anahtarı bir internet sitesi sahibi olmak. Kendinize bir internet sitesi oluşturarak internet dünyasında yerinizi alın. İnternet sitesi sahibi olmak düşünüldüğü kadar zor bir şey değil. Çok düşük maliyetlere kendi sitenizin sahibi olabilir ve işinizi internete taşıyabilirsiniz. Bunun için bir domain ve hosting ihtiyacınız var.

Domain ve Hosting Nedir?

Domain sizin internet dünyasındaki isminizdir. Yani internet sitenizin ismini oluşturacak veri faktörüne alan adı (domain) diyoruz. İnternet sitelerinde gördüğünüz .com/.net/.org gibi uzantıları bulunan isimler alan adıdır. Bir internet sitesi oluşturmak için öncelikle bir alan adı sahibi olmanız gerekiyor. Alan adını 8.5$ gibi bir fiyata senelik olarak satın alabilirsiniz.

Hosting ise internet sitenizin barınacağı alanı ifade ediyor. Yani internet sitesi kurmak için bazı dosyalar ve bu dosyaların çevrimiçi olarak çalışacağı bir sunucuya ihtiyaç var. Bu alanın ismi de hosting yani barınma alanı olarak nitelendiriliyor. Hosting ihtiyacınızı bu anlamda kaliteli ve uygun hizmet veren Kodespa firmasından karşılayabilirsiniz.

İnternet Sitenizin Yazılımsal Tabanını Oluşturun

Yukarıda bahsettiğim iki veri faktörüne sahip olmanız internet sitenizin temelini oluşturmak için yeterli. Daha sonra sitenizin sistemini seçmelisiniz. Script olarak nitelendirilen sitenizin yazılımsal tabanını oluşturmalısınız. Bunun için ücretli sistemlerin haricinde ücretsiz olarak oldukça kaliteli sistemler bulunuyor. Bunlardan en kullanışlı ve en çok temaya sahip olan hazır sistem WordPress. İnternet sitenizi ücretsiz bir yazılım ile oluşturmak istiyorsanız WordPress kullanmanızı öneriyoruz.

WordPress kullanımı ve kurulumu basit ücretsiz bir sistemdir. Güvenlik açısından da oldukça ileride olan bu sitemi kolaylıkla kullanacak ve siteniz için güzel tasarımlar bulabileceksiniz. Karmaşık ve zor sistemlerin yaptığı tüm işi kolaylıkla yapmanızı sağlayan WordPress oldukça kaliteli ve güvenilir bir sistemdir.

Tüm bu işlemleri yerine getirdiğinizde artık sizde dijital dünyanın içerisinde yerinizi almış bulunuyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir