Kapat
Teknoloji 607 views 0

iPhone 9 ve iPhone X Plus Modellerinin Maket Görüntüleri

Akıllı telefon piyasasındaki rekabet her geçen gün artarak devam ederken Apple severler Eylül ayını bekliyor. Bilindiği üzere Apple Eylül ayında üç yeni iPhone modeli tanıtacak. Apple severler ise merakla beklerken ortaya atılan sızıntılar da her geçen gün bir adım daha öteye gidiyor. Söz konusu bu sızıntılar arasında renk çeşitleri, ekran boyutları, bazı teknik özellikler yer alıyor. Ortaya atılan bu sızıntılar ile birlikte yeni iPhone modellerinden iPhone X Plus ve 6.1 inç ekran boyutuna sahip LCD ekranlı modelin maketleri oluşturuldu. Söz konusu maketler tüm sızıntıların taşıdığı özellikleri bizlere yansıtıyor.

Tanıtım tarihi yaklaştıkça kullanıcıların merakları daha çok artıyor. Bu tarz sızıntılar cihazlar hakkında bazı bilgileri sunsada aslında daha fazla merak uyandırmaktan başka pek bir işe yaramıyor. Maketlere baktığımızda tasarım olarak iPhone X Plus ve diğer 6.1 inç ekran boyutlu model arasında günümüz iPhone’ları gibi farklar bulunuyor. Fakat Apple yeni modeller ile birlikte çentikli tasarımını tüm cihazlarında kullanmaya başlayacak. Tanıtılacak yeni modellerin hepsinde çentikli tasarım olması bekleniyor.

Renk segmentine baktığımızda iPhone X Plus modeli siyah, beyaz ve gold seçenekleri ile karşımıza çıkarken, 6.1 inç LCD ekranlı yeni model ise kırmızı, mavi, turuncu, sarı ve beyaz gibi alışılmışın dışındaki renk seçenekleri ile sunulacak. Bu renk seçeneklerini en son plastik kasa yapısına sahip iPhone 5c modellerinde görmüştük. Alüminyum kasa ile birlikte turuncu ve sarı gibi renkler nasıl olacak merakla bekleniyor.

Apple yeni modellerin bazılarında OLED yerine LCD ekran kullanacak. Bunun nedeni ise maliyeti biraz düşürerek kullanıcılara daha uygun fiyatlı cihaz sunmak. Durum böyle olunca 6.1 inç ekran boyutuna sahip model biraz daha uygun fiyata sahip olurken iPhone X Plus mevcut sürümünde olduğu gibi el yakacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir