Kapat
Genel 117 views 0

Köpek Cinsleri ve Özelikleri Nedir?

Çocuklarla, ev ortamında hoşgörülü bir ortam yaratma adına değerlendirebileceğiniz şekilde köpeklerle beraber uygun bir ortam yaratmaya ne dersiniz? Bunun için başarılı şekilde, hayvanlarla beraber olduğunuz bir evde yaşam alanını daha iyi ve kaliteli hale birçok köpek cinsleri ile beraber başarabilirsiniz.

 

Çocuklarınızın hayvanlara karşı daha sıcak bakacağı, daha ilgili olacakları şekilde bir ev arkadaşı edinmeye ne dersiniz? Köpekler, ev ortamında tercih edilen en iyi hayvanlardır. Enerjisiyle, hiper aktif halleriyle beraber günümüzde birçok köpeğin ev ortamında evcil bir hayvan olarak tercih edildiği görülmektedir. Beagle köpek türleri de bunlardan biridir. Ortalama 33 cm ile 34 cm arasında boylarında büyümekte olan bu köpekler, maksimum 9 ile 11 kg arasında bulunur. Ortalama ise 12 yıldan 15 yıla kadar yaşanmaktadır.

 

En İyi Köpek Türleri Nelerdir?

 

İngiltere kökenli bir tür olan Bedlington Terrier, günümüzde dövüş köpeği olarak bilinen, av köpeği olarak genelde bilinen köpeklerden biriydi. Son yıllarda ise artık bir ev köpeği olarak tercih edilen bu köpek ile beraber görünüşleri kuzuyu andıran şekilde olurken sevgi dolu bir yaşam noktasında siz de köpek ırkları arasında bu tip bir ırkı tercih ederek en iyi şekilde ev ortamı içinde evcil bir köpek ile ailenize bir üye daha dahil edebilirsiniz. Son derece sıcak, zeki, kararlı köpeklerle beraber kaliteli bir yaşam sürdürdüğünüz kadar köpeklerinize ilgiyle beraber çok özel bir yaşam sürdürmeyi de başarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir