Kapat
Teknoloji 228 views 0

Koreli Samsung Firmasından Galaxy TAB S6 Lite 5G Tablet

Koreli şirket, önümüzdeki bir kaç gün içinde Galaxy Tab S6 Lite 5G adını verdiği yeni bir tableti piyasaya sürecek. Tabletin fiyatının 350 olacağı ifade ediliyor. Nisan ayının ortalarında piyasaya çıkması beklenen bu yeni model tabletin hiç şüphesiz harika özellikler var. Ekranı 10.4 inç olarak tasarlanan cihazın çözünürlüğü 2000 x 1200 piksel çözünürlük sunuyor ve tasarımı da iPAD Proya benziyor. Cihazla beraber gelen S pen de işinizi son derece kolaylaştıracak. Tablet 798 gram ağırlığında olacak ve kalınlığı 0.7 cm olacak.

 

Galaxy TAB S6 Lite 5G Tablet Teknik Özellikler

 

 

 

Bu özelliklerin dışında makinede 8 çekirdekli Exynos 9611 model işlemci var ve bu işlemcinin 4 adet çekirdeği 2.3 GHz hıza ulaşabiliyor. Ama diğer 4 çekirdek daha az performansla yani 1.7 GHz hızda çalışıyorlar. Tabletin en iyi yanı 5G teknolojisini desteklemesidir, ve ek olarak cihazda Android 10 işletim sistemi de bulunmaktadır.

 

Diğer Teknik Detaylar ve Fiyat

 

 

 

Koreli şirketin Galaxy Tab S6 Lite 5G adını verdiği cihaz pil olarak 7040 mAH kapasitede bir pil taşıyor ve 4 GB ram ile birlikte dahili alan olarak 64 GB ROM alanı bulunuyor. İsteyenler bu alanı 128 GB seviyeye çıkarabiliyor. Fiyatının 350 dolar olması da bir dezavantaj çünkü bu fiyat yaklaşık 2.200 TL civarına tekabül ediyor. Ayrıca 5G teknolojisine geçmek, özellikle de Corona salgını varken önümüzdeki yıl mümkün olmayacak. Cihazın bütün teknik donanımları son derece iyi, S peni ile bol bol grafik çalışmalar yapılabilir. Görsel araçlara ihtiyaç duyanlar için video ve fotoğraf yeteneği de oldukça iyi. Oyun oynamak için tablet önerisi istenirse Galaxy Tab S6 Lite 5G önerilebilir. Ama kesinlikle ucuz bir cihaz değil…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir