Kapat
Genel 3.325 views 0

Kullandığım En İyi Edebiyat Eğitim Seti Animonik Diyebilirim

Lise 1 döneminden bu yana ÖSYM sınavlarına hazırlık gerçekleştirdiğim süreçte, edebiyat eğitimi için birçok farklı kaynaktan yararlandım. Ancak son olarak kullandığım animonik edebiyat eğitim seti benim için en doğru kaynaklardan birisi oldu. Çünkü bu set içerisinde animasyon anlatımlar, videolar, soru kaynakları, örnekler ve önemli konular gibi birçok farklı anlatım seçenekleri ile karşılaştım.

Eğitim seti içerisinde bulunan anımsatıcı animasyonlar sayesinde kendileri buna animonik diyor 🙂 sadece bir hafta gibi bir sürede çok önemli bir yol kat ettim. Ayrıca bu ayt edebiyat setiiçerisinde daha önceki yıllarda hangi yazarların ve eserlerin daha çok sorulmuş olduğunu çok net olarak gördüm. Bu da korkularımı yenmemde bana yardımcı oldu. Bu özellikleriyle bana ayt edebiyat sınavına hazırlanırken hangi konular üzerinde daha fazla durmam gerektiği konusunda çok pratik ipuçları sağladı.

Yıllardır edebiyat sınavlarında çıkan soruların üzerinde analizler yapıldığını gördüm. Bu analizler sayesinde ÖSYM tarafından hangi konuların önem arz ettiğini çok rahat bir şekilde anladım. Divan edebiyatından Cumhuriyet edebiyatına ve modern edebiyata kadar sınavda soru olarak karşımıza çıkabilecek önemli bilgiler harika animasyonlarla sunuluyor.

Neden Bu Edebiyat Eğitim Seti Seçimini Yaptım?

Çünkü ben ezber özürlü birisiyim 🙁 ders kitabıyla okuyarak çalışmak da adeta benim için işkence gibi. İşte tamda bu noktada böyle bir arayış içerisindeyken animonik videoları ile karşılaştım. Fiyatının da çok uygun olması beni cezbetti. Çünkü okuldan bir şey öğrenemedim, gittiğim etütlerin de bir yararı olmadı. Özel derse de başvurdum. Ama hoca ne kadar iyi olursa olsun size ezber yaptıramıyor işte. Ezberi yine siz yapmak zorunda kalıyorsunuz. Benim de okuyarak ve dinleyerek aklımda kalmıyordu. Epey bir para da harcadı anne baba sağolsun 🙂 Bir de internetten animonik edebiyat alacağım diye karşılarına çıkınca gene mi para, özel ders bile aldın olmazsa olmuyor diye eleştirdiler. Ama fiyatını duyunca bir şey değilmiş deyip hemen aldılar sağolsunlar 🙂 Gerçekten diğer aldığım eğitimlerin, kitapların ve özel derslerin yanında sudan ucuzdu. Bir kitabın, bir paket sigaranın parası bile belli. Geleceğimi etkileyecek böyle önemli bir sınav için sudan ucuz bir set bulmak beni çok keyiflendirdi açıkçası. Kullanım kolaylığı da mükemmel. Satın alır almaz, müşteri temsilcileri hemen giriş bilgilerini gönderiyorlar whatsapp’tan. Sizde hemen giriş yapıp anında animonikleyebiliyorsunuz 🙂 Bu da onların kullandığı bir jargon ama ağa ben size söyleyeyim bu slogan tutar.

Dediğim gibi okul veya dershane gibi noktalarda hocalarımın bana sağladığı eğitim programları ve kaynaklarda göremeyeceğim bazı pratik noktaları da bu sette bulabildim. En keyifli tarafı da sıkıcı ders kitaplarıyla uğraşmak yok. Ben okuma özürlü birisiyim daha çok izlemeyi seviyorum belki bundan ötürü çok beğenmişimdir bilemiyorum. Özetle ben çok yararını gördüm; netlerim yükseldi. Merak edenlere umarım bir yararım olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir