Kapat
Genel 13 views 0

Personel Parmak İzi Okuma Sistemi

Personel takip, yemekhane ve üye geçiş gibi pek çok amaçla kullanılan personel parmak izi okuma sistemi kullanışlı bir yapıdır. Kendi içerisinde farklı özelliklere sahip cihazlar ile kullanılabilen bu sisteme önceden ilgili personellerin parmak izi tanımlaması yapılır. Bu kişiler parmaklarını okuyucuya okuttuklarında programda bulunan iz ile uyuşma durumu kontrol edilir. Eğer onay veriliyorsa geçişe izin verilir. Hangi personelin saat kaçta giriş çıkış yaptığını eksiksiz olarak gösteren bu sistem geç kalanların kimler olduğunu da görmeyi sağlar. Bu sayede fazla ya da eksik mesai durumları da ortaya çıkar ve bu tür bilgiler ay sonunda maaşların hesaplanmasına yardımcı olur.

 

Parmak izi okuyuculu takip cihazlarında farklı teknik özellikler bulunur. Sağlamlık, hızlı eşleştirebilme, yazılım, geliştirebilirlik gibi özellikler cihazı daha verimli hale getirir. Yeni sürüm ile güncellenen cihazlar ağ bağlantısı üzerinden kontrol edilebilir. Cihazda bulunan verilerin yanlışlıkla silinmesini önlemek amacıyla tüm veriler yedeklenerek muhafaza edilir. Zaman kontrolünü eksiksiz sağlayan parmak izi sistemlerinden dileyen herkes her ortamda rahatça yararlanabilir.

 

Personel Parmak İzi Okuma Sistemi Teknik Özellikleri

Günlük kullanım için personel parmak izi okuma sistemi satın alınacağında dikkat edilmesi gereken başlıca teknik özellikler vardır. Ekran, kullanıcı kapasitesi, parmak izi kayıt kapasitesi, çalışma sıcaklıkları ve nem değerleri, boyutu, sesli komut, bağlantı şekli, kart türleri, wi fi özelliği, şifre ve kar kapasitesi, hızı, geçiş şekilleri, ağırlığı ve dili bu özellikler arasındadır. Genellikle dili Türkçe ve İngilizce olan bu cihazlar ideal boyutlarda tasarlanırlar. Geçiş şekilleri olarak ise parmak izi okuyucuya alternatif olarak şifre, kart, parmak izli şifre gibi yöntemler tercih edilebilir. Sistemin kullanım şekilleri kullanıcıların isteğine göre yeniden düzenlenebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.