Kapat
Teknoloji 592 views 0

Samsung Katlanabilir Telefon Üretecek

Samsung katlanabilir akıllı telefon teknolojisi üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Akıllı telefon pazarında oluşan rekabet şirketleri yeni teknolojilerin öncüsü olmaya itiyor. Samsung’da katlanabilir telefon teknolojisinde öncü olmayı ve pazarın büyük bir bölümünü ele geçirmeyi hedefliyor. Geliştirdiği esnek OLED panel ile birlikte katlanabilir akıllı telefon üretecek olan Samsung bu anlamda ilk cihazı piyasaya sürmek istiyor.

Oppo ve Xiaomi firmaları ile görüşmeler yapan Samsung rakiplerine esnek OLED panel için tedarikçi olacak. Oldukça iddialı çalışmalar sürdüren teknoloji devi ilk esnek akıllı telefonu piyasaya sürerek gündeme bomba gibi düşmek istiyor. Bu alanda en büyük rakibinin ise Huawei olduğu söylenebilir. Huawei ile büyük bir çekişme içinde olan Samsung rakiplerinden önce katlanabilir telefonu üretip piyasaya sürmek için çok sıkı çalışıyor.

Sektörde önce olarak katlanabilir akıllı telefonları kullanıcılara benimsetmeyi hedefleyen Samsung, 2019 yılında 1 milyon katlanabilir OLED panel üretmek istiyor. Bu sayıyı 2020 yılı için 5 milyon olarak hedefleyen şirket bu alanda çok iddialı. Katlanabilir telefon fikri ilk bakışta kullanıcılar için garip gelebilir fakat Samsung bunu başaracağına inanıyor.

Samsung’un ilk üreteceği katlanabilir akıllı telefon ise 7+ inç 3360 x 1440 çözünürlükte ekrana sahip olacak. 3000 – 6000 mAh arası bir batarya büyüklüğüne sahip olacak cihazın ön görülen fiyatı ise 1800 – 2000 dolar aralığında olacak. Fiyat olarak oldukça yüksek olan bu cihazın ne gibi özelliklere sahip olacağı merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir