Kapat
Genel 21 views 0

Silverdin Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar? Ve Fiyatı Nedir?

Silverdin, halk arasında yanık kremi olarak bilinmektedir. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde yanık ve yaraların iyileşmesini sağlar.

Silverdin Krem Nedir?

Silverdin krem içerisinde bulunan etken maddeleri lidokain ve sülfadiazin’dir. Yardımcı maddeler ise parafin, setil alkol ve profile glikol içermektedir. Bu maddeler sayesinde oluşan yanık ve yaralar iyileşmektedir. Bu kremin kullanması gereken kişiler Silverdin Krem Nedir? şeklinde araştırmalar yaparak bilgi edinmeyi amaçlıyor.

Silverdin Krem Ne İçin Kullanılır?

Yanık, yara ve iltihaplı bölgeler de oluşan bakterileri öldürerek iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda güneş yanığı için de önerilen bir kremdir. Uzmanlar iz tedavisi için de etkisi olduğunu beliriyor. Yapılan araştırmalara göre Silverdin kullanıcıları bu kremin faydasını gördüğünü belirtiyor.

Silverdin Kremin Özellikleri Nelerdir?

Anestetik içerikli bir kremdir. Sürüldüğü bölgeyi uyuşturarak rahatlatmaktadır. Silverdin krem içerisinde gümüş sülfadiazin bulunmaktadır. Ayrıca kaşıntıyı önleyici etkisine sahip bir kremdir.

Silverdin ve Silverdin Plus Arasındaki Fark Nedir?

İki ilacın da etkisi aynıdır. Krem şeklinde haricen kullanılır. Bu kremin kullanılmasında bazen egzama, döküntü, kaşıntı ve kabarcık gibi durumlar söz konusu olabilir.

Silverdin Krem Hangi Tedavide Kullanılır?

  • İltihaplı bölgeler
  • Güneş yanıkları
  • Ağır yanıklar
  • Normal yanıklar
  • Yaralar

Silverdin Kremin Faydaları Nelerdir?

Cilt de oluşan yaraların kalıcı olarak iyileşmesini sağlar. Ayrıca hem güneş yanığını hem de normal yanığı tedavi etmektedir. Yaraları kurutarak bir an önce kabuk bağlamasını ve iyileşmesini sağlamaktadır.

 

 

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır?

Yaralı ve yanık bölgeyi temizledikten sonra günde 1-2 kez kullanılabilir. Hekiminizin belirttiği miktarda kullanmalısınız. Eğer yaradan dolayı akıntı var ise Silverdin krem sürülmelidir. Eğer yüksek dozda kullanılır ise tolerans azalması ve baş dönmesi olabilir.

Silverdin Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Yeni başlamış iltihaplı sivilceler için kullanılabilir. Sivilce üzerine ince tabaka halinde sürülmelidir. Bu krem sivilce kurutucu olarak en sık tercih edilen kremlerden biridir.

Silverdin Krem Hamileyken Kullanılır Mı?

Gerek duyulmadıkça bu dönemde kullanılmaması gerekir. Ayrıca hamileliğin son 3 ayında kesinlikle kullanılmamalıdır.

Silverdin Krem Süte Geçer Mi?

İlaçlar süte geçmektedir. Silverdi’in süte geçtiği kanıtlanmıştır. Bu yüzden emziren annelerin kullanmaması gerekir. Silverdin krem hakkında tamamı ve daha fazlası için linkte

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir