Kapat
Teknoloji 491 views 0

WhatsApp Okundu Olarak İşaretle Özelliği Geliyor

Akıllı telefon kullanan hemen herkes WhatsApp’da mutlaka kullanıyor. Günümüzde yediden yetmişe milyonlarca kullanıcıya sahip WhatsApp sürekli yeni özellikler üzerinde çalışmalar yapıyor. Yaptığı her güncellemede yeni bir özellik getiren mesajlaşma uygulaması bu seferde yeni bir özellik ile karşımıza çıktı. Okundu olarak işaretle özelliğini kullanıcılarına sunan WhatsApp artık mesajı okumadan okundu bilgisi göndermeyi mümkün kılıyor.

Okundu Olarak İşaretle Özelliği Kimlere Hitap Ediyor?

Çoğu kişi için pek birşey ifade etmeyen bir özellik olarak görünse de iş dünyası ve benzer kişiler için gerçekten işe yarayacak bir özellik. Gelen mesajı bildirimler kısmından okusanız bile yanında bulunan bir buton ile birlikte karşı tarafa okundu bilgisi gönderebiliyorsunuz. Bu özellik iş hakkında yazışmalar yapan veya birbirine dosya gönderen kişiler için güzel bir özellik. Öyle ki mesaja cevap vermiyecekseniz ve karşı tarafın mesajı gördüğünüzde haberdar olmasını istiyorsanız hiç WhatsApp uygulamasını açmanıza gerek kalmadan kolayca görüldü bildirimi gönderebiliyorsunuz.

Özellik Ne Zaman Yayınlanacak?

Beta aşamasında olan bu özellik puanda sadece geliştiriciler için açık durumda. İlerleyen süreçte daha gelişmiş bir biçimde tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Yeni özelliğin yayınlanmasının çok uzun bir zaman alacağını düşünmüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir