Kapat
Teknoloji 521 views 0

Xiaomi Mi Mix 3 Tasarımı ve Detaylar

Akıllı telefon pazarındaki rekabet gün geçtikçe artıyor ve artan bu rekabet oldukça ilginç AR-GE çalışmalarını gözler önüne seriyor. Teknoloji devlerinin 2018 yılında ortaya çıkardığı yeni tasarımlar akıllı telefon dünyasına yeni bir soluk kazandırdı. Yaşanan bu rekabet üzerine teknoloji şirketleri birbirini geçmek için adeta yarışır durumda. Durum böyle olunca yepyeni tasarımlar ortaya çıkıyor. Bunlardan bir taneside Xiaomi‘nin yeni Mi Mix 3 modeli. Uzun zamandır konuşulan bu amiral gemisi model hakkında yepyeni iddialar ortaya atıldı. Atılan iddialara baktığımızda cihaz oldukça başarılı bir tasarım ve yeni teknolojiler ile raflarda yerini alacak.

Son dönemde çentikli telefonların popülaritesinin bir tık daha ilerisine geçen Xiaomi yeni modelde çentiksiz ve oldukça ince çerçeveli bir tasarıma imza atmış durumda. Cihazın ekran çerçeve oranı o kadar ince ki kamera cihazın ön yüzeyinde bulunmuyor. Sürgülü kamera sistemine sahip olacak olan Mi Mix 3 modelinde ön kamerayı kullanmak istediğinizde kamera gizlendiği alandan sürgü yardımı ile dışarı çıkıyor. Bu özellik bazı akıllı telefonlarda mevcut olsada bu derecede bir ekran çerçeve oranı ile birlikte oldukça şık durmuş. Ultra ince ve arka kısmında üç adet kamera bulunacağı iddia edilen modelin tasarımı gördüğümüz üzere oldukça başarılı.

Ayrıca cihazın iki farklı versiyon ile satışa sunulacağı da ortaya atılan iddialar arasında. 6 GB ve 8 GB Ram olmak üzere iki farklı seçenekle piyasaya sürülecek olan yeni model büyük ilgi toplayacak gibi görünüyor.

Ortaya çıkan haberler ve iddiaların henüz sızıntı niteliğinde olduğunu ve herhangi bir kesinlik taşımadığınıda belirtelim. Cihazın kesin olarak Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir